Lietuvoje

2021.10.26 15:29

Valdantieji dėl Širinskienės kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją: kaltina skleidus tikrovės neatitinkančią informaciją

ELTA2021.10.26 15:29

Antradienį Seimo valdančiosios daugumos atstovai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Agnės Širinskienės viešai paskleistos tikrovės neatitinkančios informacijos. Parlamentarai pažymi, kad visuomenės akyse A. Širinskienė galimai siekė viešai diskredituoti ir iš esmės nepagrįstai apkaltinti ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę bei ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę.

„Prašome atlikti Seimo narės Agnės Širinskienės elgesio atitikties Lietuvos Respublikos politikų elgesio kodekso principams tyrimą ir įvertinti, ar Seimo narė Agnė Širinskienė, viešai paskleisdama tikrovės neatitinkančią informaciją apie ministrę pirmininkę ir ekonomikos ir inovacijų ministrę, nepažeidė Kodekse ar kituose teisės aktuose nustatytų valstybės politiko elgesio principų ar reikalavimų“, – rašoma parlamentarų kreipimesi.

Antradienį LVŽS frakcijos atstovė savo asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje apkaltino premjerę bei ekonomikos ir inovacijų ministrę už valstybės lėšas pusryčiavus Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE).

Kreipimąsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją pasirašę parlamentarai pabrėžia, kad A. Širinskienės paviešinta informacija neatitinka tikrovės, nes premjerė ir ministrė nedalyvavo tame renginyje, kadangi tuo metu jau buvo išvykusios iš Jungtinių Arabų Emyratų.

Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad A. Širinskienei skleidžiant tikrovės neatitinkančią informaciją visuomenei keliamos nepagrįstos abejonės ministrės pirmininkės bei ekonomikos ir inovacijų ministrės reputacija.

Kreipimąsi pasirašė: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas, Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė, Seimo nariai Andrius Vyšniauskas, Linas Slušnys, Jurgita Sejonienė, Dalia Asanavičiūtė, Vytautas Juozapaitis, Jonas Gudauskas, Justas Džiugelis, Kristijonas Bartoševičius.

ELTA primena, kad A. Armonaitė A. Širinskienės kaltinimus pavadino „melagienomis“ ir „kliedesiais“.

Savo ruožtu A. Širinskienė ir toliau neišsižada savo planų kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Lietuvos delegacijos Jungtiniuose Arabų Emyratuose pusryčių, kuriuos apmokėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi įstaiga VšĮ „Versli Lietuva“. Jos nuomonės nepakeitė ir tai, kad nei premjerė I. Šimonytė, nei ministrė A. Armonaitė šiame renginyje nedalyvavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 testavimo punktas
COVID-19 TRUMPAI