Lietuvoje

2021.10.26 12:51

Raskevičius pakvietė prezidentą aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą

LRT.lt2021.10.26 12:51

Seimo narys, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius raštu kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kviesdamas jį susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą, rašoma parlamentaro pranešime.

„Siekiant užtikrinti ir teisiškai apsaugoti visų Lietuvos žmonių lygiateisiškumą, prieš registruojant patobulintą Partnerystės įstatymo projektą, būtina jį tiesiogiai aptarti su prezidentu. Prezidentas aktyviai dalyvauja šio teisės akto teisėkūros procese, todėl jo nuomonė yra svarbi“, – teigia T. V. Raskevičius.

Š. m. gegužę Lietuvos Respublikos Seimas po pateikimo grąžino Lietuvos Respublikos partnerystės įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti. Liepą prezidentas išsakė poziciją, kad Partnerystės įstatymą jis būtų vetavęs dėl netinkamo partnerystės sąvokos apibrėžimo.

Pranešime nurodoma, kad šiuo metu yra parengtas patobulintas Partnerystės įstatymo projektas, kuriuo yra atsižvelgiama į suinteresuotų šalių – įskaitant ir paties prezidento – išsakytus pasiūlymus dėl bendrai gyvenančių nesusituokusių porų partnerystės santykių reglamentavimo.

Seimo narys T. V. Raskevičius jau anksčiau buvo kreipęsis į prezidentą, kviesdamas jį susitikti ir aptarti Partnerystės įstatymo projektą, tačiau buvo suderintas susitikimas tik su prezidento kanceliarijos darbuotojais – patarėjais.

Praėjusią savaitę LGBT vaiko mama Rasa Račienė išplatino viešą kreipimąsi į prezidentą, ragindama jį palaikyti orų Partnerystės įstatymą. Po šio kreipimosi spalio 25 d. prezidentas mamą pakvietė pokalbiui ir susitikimui.

„Susitikimą su mama prezidentūroje vertinu labai pozityviai, nes prezidentas iki šios dienos Partnerystės įstatymą tiesiogiai buvo aptaręs tik su šiam įstatymui oponuojančiomis visuomenės grupėmis. Labai tikiuosi, kad prieš registruojant patobulintą Partnerystės įstatymo projektą Seime, įstatymo iniciatoriai turės galimybę šį įstatymą tiesiogiai aptarti ir su prezidentu“, – sako T. V. Raskevičius.

Prezidentas nusprendė susitikti su R. Račiene. Nurodoma, kad Seimo narys tikisi iš prezidento sulaukti teigiamo atsakymo susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt