Lietuvoje

2021.10.26 10:35

Kultūros ministro Kairio kabinetui baldus gamino partiečio įmonė

atnaujinta 11.56
LRT.lt, BNS2021.10.26 10:35

Kultūros ministerija pirko ministro Simono Kairio kabinetui baldus iš jo partijos, Liberalų sąjūdžio, kolegai priklausančios įmonės, praneša portalas 15min.

Skelbiama, kad rugsėjo 30 dieną Kultūros ministerija nupirko ministro kabinetui baldus, pagamintus pagal specialų užsakymą – sienelę, kampinį ir apvalų stalus bei dvi komodas. Iš viso už juos sumokėta 11 371 euras.

15min duomenimis, baldus gaminusi įmonė – „Joniškio baldai“, o jos vienintelis akcininkas yra Kęstutis Tautvaišas. K. Tautvaišas priklauso Liberalų sąjūdžio Joniškio skyriui, yra šio rajono savivaldybės tarybos narys. Įmonei vadovauja politiko žmona.

Ministerija, dar iki paviešinus informaciją, jog baldus gamino S. Kairio bendrapartiečio įmonė, tvirtino, kad ministerijos pastatas yra kultūros paveldo statinys su ypatingu išplanavimu, todėl nuspręsta interjero projektą patikėti dizainerei ir baldus pirkti pagal užsakymą.

S. Kairys yra Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas.

Bus peržvelgiamos pirkimų procedūros

Reaguodama į situaciją, antradienio popietę Kultūros ministerija išplatino pranešimą.

„Kultūros ministerija informuoja, kad neskelbiama apklausa dėl ministro kabinetui skirtų baldų pirkimo buvo įvykdyta laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų, vadovaujantis Mažos vertės pirkimų tvarkos aprašu“, – rašoma pranešime.

Nurodoma, kad ministerija kreipėsi į tris baldų gamintojus, dirbančius Vilniuje, Klaipėdoje ir Joniškyje.

„Pastaroji buvo pasirinkta kaip viena iš pretendenčių, nes ji Kultūros ministerijai baldus gamino 2013 m., todėl sieti su partiniu priklausomumu nėra tikslinga. Gauti du pasiūlymai, iš kurių pasirinktas pasiūlymas, pripažintas ekonomiškai naudingiausiu pagal mažiausią kainą – kaip ir numatyta pirkimo sąlygose“, – teigia ministerija.

Priduriama, kad vykdytas „žaliasis pirkimas“, pagal kurio reikalavimus baldai turi būti mažiau kenksmingi aplinkai ir tarnautų ilgą laikotarpį.

„Laimėjusio pasiūlymo kaina, įvertinus gautus konkurencinius pasiūlymus (taip pat ir panašius baldų gamybos užsakymus, apie kuriuos skelbiama viešųjų pirkimų informacinėse sistemose), koreliuoja su šiuo metu rinkoje esančiomis kainomis. Tačiau siekiant išsklaidyti viešumoje kilusias abejones, Kultūros ministerija kreipsis į Viešųjų pirkimų tarnybą su prašymu peržvelgti atliktas pirkimų procedūras įvertinant, ar viskas buvo atlikta tinkamai“, – rašoma pranešime

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt