Lietuvoje

2016.10.31 09:32

Prasideda derybos dėl koalicijos formavimo

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.31 09:32

Seimo rinkimus laimėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga turėtų pradėti derybas su socialdemokratų partija dėl valdančiosios koalicijos. Valstiečiai ir žalieji pirmadienį žada paskirti derybininkus ir aptarti derybų gaires.

Pasak Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko, derybos su socialdemokratais turėtų prasidėti pirmadienį ir gali būti užbaigtos per savaitę. Ramūnas Karbauskis sako, kad postų dalybos vyks tik po to, kai bus sutarta dėl esminių programinių nuostatų bei prioritetų.

Anot socialdemokratų pirmininko Algirdo Butkevičiaus, premjero postas tikrai turėtų priklausyti „valstiečiams“, o visa kita – derybų klausimas.

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Algirdas Sysas teigia, kad tai, ar partija eis į koaliciją, ar ne, galutinai bus sprendžiama ketvirtadienį, per partijos tarybos posėdį. Jei „valstiečiai“ ir socialdemokratai sudarys koaliciją, ji turėtų 73 Seimo narius.

Tai, kad derasi šios dvi partijos, pasak konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio, nutraukė konservatorių derybas su valstiečiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.