Lietuvoje

2016.10.31 09:57

VRK atleido Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos pirmininką

BNS2016.10.31 09:57

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atleido Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos pirmininką Vidmantą Pilvinį, kuris per antrąjį rinkimų turą buvo neblaivus.

„Darbo metu komisijos narys buvo neblaivus. Gauta pažyma iš medikų, kad paėmus kraujo mėginį buvo nustatyta, kad pono Pilvinio organizme buvo 1,75 promilės etilo alkoholio. Tokia būsena, akivaizdus girtumas, nesuderinamas su komisijos darbu. Pirmininkas, būdamas neblaivus, prisidėjo prie neigiamo požiūrio į Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos darbą“, - VRK posėdyje sekmadienį sakė komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Jos teigimu, šeštadienį VRK gavo V.Pilvinio prašymą atleisti iš pareigų dėl sveikatos problemų. L.Matjošaitytė komisijos narių prašė atsižvelgti į faktą, jog medijų informacija apie V.Pilvinio girtumą gauta, prieš jam paprašius jį atleisti, todėl siūlė balsuoti dėl jo atleidimo.

VRK sprendimą priėmė vienbalsiai.

Tačiau komisija sekmadienį nenusprendė, kas turėtų užimti komisijos pirmininko pareigas.

Policijos departamentas VRK informavo, kad spalio 23 dienos vėlų vakarą buvo gautas pranešimas, jog apygardos rinkimų komisijos nariai yra galbūt neblaivūs. Tikrinant informaciją, komisijos pirmininkas atsisakė pasitikrinti girtumą, bet vėliau ligoninėje paimtas jo kraujas.

Trims komisijos nariams nustatytas 0,08, 0,16 ir 0,4 promilės girtumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt