Lietuvoje

2021.10.26 09:54

Skvernelis apie Jakeliūno mestus kaltinimus dėl prašymų įdarbinti žmoną: tai yra Karbauskio ir jo liokajų pasisakymai

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.10.26 09:54

Europarlamentaras, „valstiečių“ atstovas Stasys Jakeliūnas tikina, kad jam pradėjus dirbti Europos Parlamente (EP), jis iš tuometinio premjero Sauliaus Skvernelio sulaukė prašymų įdarbinti jo žmoną. Pats S. Skvernelis teigė nenorintis komentuoti tokių europarlamentaro teiginių.

S. Jakeliūnas LRT.lt portalui atsiųstame komentare rašo, kad jis, pradėjęs dirbti EP, iš tuometinio ministro pirmininko S. Skvernelio sulaukė prašymų įdarbinti jo žmoną. Anot europarlamentaro, S. Skvernelis įdarbinti jo sutuoktinę prašė bent du kartus.

„Kito ekspremjero, Sauliaus Skvernelio, vertybės taip pat gana aiškios. Tai – šeima. Sava šeima. Vienas iš to įrodymų yra tai, kad po rinkimų į Europos Parlamentą jis, dar būdamas premjeras, manęs bent du kartus prašė įdarbinti savo žmoną. Teko mandagiai atmesti šį premjero prašymą“, – komentare rašė S. Jakeliūnas.

LRT.lt susisiekus su S. Skverneliu, šis pabrėžė nenorintis komentuoti S. Jakeliūno teiginių apie esą gautus prašymus įdarbinti jo žmoną.

„Nekomentuoju aš to. Iki tokio lygio nenusileisiu. Tai yra R. Karbauskio lygio ir jo liokajų pasisakymai“, – rėžė ekspremjeras.

„Matyt, žmogus turi atidirbti už mandatą Europos Parlamente ir viskas“, – pridūrė S. Skvernelis.

LRT.lt primena, kad 2020 m. vasarį viešojoje erdvėje kilo sumišimas, kai paaiškėjo, jog S. Skvernelio žmona Silvija Skvernelė pradėjo dirbti lenkų koncernui „Orlen“ priklausančiame degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“. Tai paaiškėjo, kai tuometinis premjeras papildė savo privačių interesų deklaraciją.

Tąkart Seimo opozicija svarstė, jog S. Skvernelė šį darbą esą galėjo gauti dėl sutuoktinio užimamų pareigų, dėl S. Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės palankių sprendimų koncernui „Orlen“.

Pats S. Skvernelis tada teigė, kad visos kitos kalbos, esą žmona galėjo gauti darbą dėl jo artimų ryšių su koncernu, tėra spekuliacijos. Anot tuometinio premjero, jo sutuoktinė įsidarbtino įprastine tvarka. Kartu jis pabrėžė, kad nei jis asmeniškai, nei Vyriausybė jokių išskirtinių ar lengvatų „Orlen“ nėra suteikę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt