Lietuvoje

2021.10.25 17:05

Trečiąja doze paskiepytas Matijošaitis skambia Šimašiaus idėja sekti neskuba: tik ekspertai turi spręsti dėl papildomų ribojimų

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.10.25 17:05

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis susilaiko nuo pasiūlymų šalies valdžiai dėl viruso valdymo ir ribojimų nenorintiems skiepytis gyventojams. Tačiau, anot jo, vienintelė išeitis – skiepai ir reikia blaiviai vertinti, ar pavienių žmonių įsitikinimai neprasilenkia su realybe. Be to, V. Matijošaitis sako, kad neseniai buvo paskiepytas trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze.

Stengiasi laikytis atokiau nuo politikos

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius išdėstė siūlymus Vyriausybei dėl viruso valdymo, pavyzdžiui, kad Kalėdų laikotarpiu galėtų būti įvesti judėjimo ribojimai neskiepytiems gyventojams. Jis taip pat užsiminė, kad galimybių pasas turėtų reikalingas visose parduotuvėse, turguose, viešajame transporte.

Kauno miesto meras V. Matijošaitis, paklaustas, kaip vertina tokius kolegos iš sostinės siūlymus ir gal pats turi minčių dėl viruso suvaldymo, atsakė, kad valdžiai reikėtų paisyti medikų ar ekspertų nuomonės. Anot jo, kiekvienas protingas pasiūlymas yra vertas dėmesio, ypač kai tai susiję su galimybe apsaugoti žmonių sveikatą ir gyvybes.

Meras taip pat susilaikė nuo komentarų apie prezidento Gitano Nausėdos teiginius apie esą dirbtinai stabdytą vakcinaciją.

„Vyriausybei ar prezidentui galiu tik palinkėti vadovautis kompetentingų ekspertų, medikų, profesionalų nuomonėmis bei siūlymais – jų žodis čia turi būti paskutinis. Vis dėlto nesu nei medikas, nei politologas, stengiuosi laikytis atokiau nuo politikos. Mano principas – mažiau kalbėti, o daugiau daryti, kad būtų apčiuopiami rezultatai. Manau, kauniečiai tą mato ir jaučia. Kiti tegul politikuoja, o mes norime susitelkti į konkrečius veiksmus“, – LRT.lt perduotame komentare teigė V. Matijošaitis.

Paskiepytas trečiąja vakcinos doze

Kauno mero teigimu, dėl papildomų ribojimų turi spręsti būtent ekspertai, medikai, nes akivaizdu, kad visuomenė jau gerokai pervargusi nuo ilgai besitęsiančių suvaržymų, kyla nemažai priešpriešos tarp žmonių. V. Matijošaičio žodžiais, reikia pripažinti, kad skiepai yra pagrindinė priemonė užkirsti kelią ligai plisti ir kitos išeities šiuo metu tiesiog nėra. Savo nuomonę Kauno meras išsakė ir apie nenorinčius vakcinuotis gyventojus.

„Gyvename demokratiškoje šalyje ir kiekvienas turime teisę į nuomonę, bet kai tai susiję su žmogaus gyvybe, reikia blaiviai įvertinti, ar tikrai kai kurių pavienių asmenų įsitikinimai neprasilenkia su realybe. Dabar, kai vakcinos prieinamos kiekvienam, pasiskiepiję žmonės atitinkamai įgyja daugiau laisvių. Norėtųsi, kad vis daugiau gyventojų tą suprastų ir pasikliautų šiuolaikine medicina“, – komentavo Kauno meras.

Kiti tegul politikuoja, o mes norime susitelkti į konkrečius veiksmus.

V. Matijošaitis

Kalbėdamas apie Kauną, V. Matijošaitis tikina, kad visada ragina kauniečius paisyti visuomenės sveikatos specialistų, medikų nurodymų bei rekomendacijų. Taip pat jis prieš kelias dienas buvo paskiepytas trečiąja – stiprinamąja vakcinos doze.

„Esu įsitikinęs, kad tai padės išvengti sunkių ligos padarinių, jei tektų su ja susidurti. Pasitikiu mokslu ir šiuolaikine medicina, nes esu gyvas įrodymas, kokius stebuklus gali padaryti gydytojai“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

Pristigta kampanijos šalies mastu

Visgi jis šiek tiek pažėrė kritikos dėl vakcinavimo skatinimo: komunikacija, rinkodaros veiksmai privalo būti vykdomi žymiai stipriau ir centralizuotai, visos Lietuvos mastu. O nacionaliniu lygiu galingos ir vientisos kampanijos, pasak Kauno mero, beveik nebuvo.

„Ir to turi imtis šitos srities specialistai su patirtimi. Lenktyniauti tarp miestų, kas įtaigiau ar įdomiau paskatins žmones skiepytis, yra panašu į žaidimą, o tam dabar jau nebe laikas ir ne vieta“, – pridūrė V. Matijošaitis. Jis pabrėžė, kad Kaunas skatina žmones skiepytis visais savo turimais kanalais.

Mero teigimu, perpildytos ligoninės ir plečiami COVID-19 skyriai tiek Kaune, tiek ir visoje šalyje rodo, kad to dar nepakanka. Todėl jis viliasi, kad kauniečiai tiek per artėjančias Vėlines, tiek Kalėdų laikotarpiu išliks sąmoningi.

„Tikiuosi, kad, suprasdami situacijos rimtumą, nepuls aklai rizikuoti savo bei artimųjų, ypač vyresnio amžiaus tėvų, senelių sveikata ar net gyvybe“, – minėjo V. Matijošaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt