Lietuvoje

2021.10.25 15:55

Laisvės frakcija siūlo, kad esant sudėtingai pandeminei situacijai, moksleiviai turėtų testuotis privalomai

LRT.lt2021.10.25 15:55

Seimo Laisvės frakcija ragina atsakingas institucijas didinti testavimo apimtis mokyklose bei taikyti kitas ryžtingas priemones siekiant išlaikyti kontaktinį mokymąsi. Taip pat frakcijos nariai prašo ministerijų parengti planą, kaip bus užtikrinti didesni paauglių skiepijimo tempai, rašoma frakcijos pranešime žiniasklaidai.

„Ligoninėms atsidūrus ant kritinės ribos ir pandemijai siautėjant, būtinas aiškus planas, ką Vyriausybė padarys per ateinančias savaites, kad po mėnesio nereikėtų skelbti dar vienų priverstinių atostogų. Akivaizdu, kad pora papildomų poilsio dienų stebuklo nesukurs“, – Laisvės frakcijos posėdyje sakė Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas

Laisvės frakcijos nariai siūlo, kad esant sudėtingai pandeminei situacijai, moksleiviai turėtų testuotis privalomai. Anot Švietimo ir mokslo ministerijos, šiuo metu reguliariai testuojasi tik 48 proc. mokinių, yra savivaldybių, kur šis rodiklis nesiekia nė trečdalio.

„Šiuo metu privalomą tėvų sutikimą testuoti vaikus turėtų pakeisti atvirkščias dokumentas – kad tėvai, jei nesutinka testuotis, turėtų rašyti atsisakymą. Gal nors iš dalies pasikeistų požiūris, jei reikėtų pasirašyti dokumentą, kuriame parašyta – neleidžiu vaikui testuotis ir suprantu, kaip tai veikia epidemiologinę situaciją. Juk šiuo metu rinka gali pasiūlyti daug įvairių pigių, lengvų testavimosi variantų. Tai – vienintelis kelias teigiamus atvejus sugauti dar „neįsiliepsnojus“ židiniams. Kitas dalykas, turime užtikrinti galimybę testuotis namuose – kad po atostogų mokiniai grįžtų su neigiamų testo atsakymu“, – pabrėžia Vytautas Mitalas.

Laisvės frakcijos nariai taip pat siūlo svarstyti, kad pedagogai, kaip viena svarbiausia šalies profesijų, būtų įtraukti tarp privalomai skiepytis turinčių profesijų.

„O svarbiausia – turime padaryti viską, kad didintume skiepijimosi apimtis. Tai yra didžiulis iššūkis, bet tai yra vienintelis tvarus šios situacijos sprendimo būdas. Juk visų mūsų tikslas tas pats – kad ir sveikatos sistema funkcionuotų, ir švietimo sistema veiktų. Dėl to raginame Sveikatos apsaugos ministeriją suvienyti jėgas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – padaryti viską, kad patys paaugliai suprastų skiepijimosi būtinybę, ir dar ganėtai per lėti skiepijimosi tempai šioje amžiaus kategorijoje didėtų“, – pabrėžia Laisvės frakcijos nariai.

Situaciją mokyklose šiandien frakcija posėdyje aptarė su Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijų ir Vilniaus miesto institucijų atstovais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt