Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Darbo partijos byloje paskelbta pertrauka iki trečiadienio

ELTA2015.09.08 13:45

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis Darbo partijos bylą, jos nagrinėjimą atidėjo iki trečiadienio.

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis Darbo partijos bylą, jos nagrinėjimą atidėjo iki trečiadienio.

Teismas gavo pažymą iš Santariškių klinikų, kurioje nurodoma, kad vienai iš kaltinamųjų Vitalijai Vonžutaitei diagnozuotas gastritas. Nurodomas nedarbingumas balandžio 8–9 dienomis. Prokuroras Saulius Verseckas pasiūlė posėdį atidėti iki trečiadienio.

Teismas prašymą patenkino.

Pirmadienio posėdyje turėjo paaiškėti, kokią bausmę prokurorai siūlo kaltinamiesiems, buvo numatyta pradėti klausyti baigiamųjų kalbų.

Prokuroras S. Verseckas sakė, kad jokios ligos negalima laikyti piktybiniu veiksmu.

„Niekam nelinkime susirgti ir sirgti, norime, kad visi žmonės būtų sveiki ir gyventų pilnavertį gyvenimą. Šiandien yra pateikta medikų pažyma, kad V. Vonžutaitė serga ir dėl ligos negali atvykti į teismo posėdį. Dėl to posėdis atidėtas iki trečiadienio“, - po teismo posėdžio sakė prokuroras.

Trečiadienio teismo posėdyje numatoma pagarsinti Vytauto Gapšio, Marinos Liutkevičienės apklausas, kai kuriuos dokumentus, t. y. tuos procesinius veiksmus, kurie buvo atlikti, kai Viktoras Uspaskichas sirgo. Po to, anot prokuroro, laukia baigiamosios kalbos.

V. Uspaskichas, klausiamas, kas nutinka „darbiečiams“, jog visi jie turi skrandžio problemų, politikas tai siejo su patiriamu stresu. Jam esą skrandžio ligos kartojasi nuo jaunystės, pirmą kartą sirgęs armijoje.

„Dabar, matyt, nuo nervinių įtampų. Yra įtampa, yra vaikas, yra moteris, visokių dalykų“, – svarstė kaltinamasis.

Darbo partija kaltinama 2004–2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Kaltinimai byloje pateikti ir Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui, ir kai kuriems asmenims. Seimo vicepirmininkas V. Gapšys kaltinamas nurodęs buhalterinę apskaitą vesti apgaulingai ir pasirašęs žinomai neteisingus dokumentus, Darbo partijos vyriausioji iždininkė M. Liutkevičienė – valstybės institucijoms finansinėse deklaracijose žinomai pateikusi neteisingus duomenis. Tarp kaltinamųjų – ir buvusi centrinės būstinės vadovė V. Vonžutaitė, kuriai, pasak prokurorų, V. Uspaskichas nurodė vesti dvigubą buhalteriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt