Lietuvoje

2021.10.25 09:26

Valdant pandemiją naujieji Trakų ir Kelmės merai ketina pasitikėti specialistais, sieks geresnių sąlygų verslui

Simona Vasiliauskaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.10.25 09:26

Merų rinkimus laimėję naujieji Trakų ir Kelmės rajonų savivaldos vadovai deklaruojamiems tikslams įgyvendinti turės apie pusantrų metų, tačiau žada daugiau skaidrumo, o vietiniu lygiu valdant pandemiją abu žada pasitikėti specialistais.

Sekmadienį paaiškėjo, kad rinkėjai Trakų rajono mero postą patikėjo Liberalų sąjūdžio atstovui Andriui Šatevičiui, o Kelmės gyventojai rajono vadovu išsirinko savarankišką kandidatą Ildefonsą Petkevičių.

Surinkęs 52,39 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų A. Šatevičius įveikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatą Jaroslavą Narkevičių, už kurį balsavo 45,88 proc. rinkėjų.

Rinkimai Kelmėje baigėsi didesniu atotrūkiu, čia I. Petkevičius surinko 68,14 proc., jo varžovas socialdemokratas Stasys Jokubauskas – 30,90 proc.

Pirmadienio rytą kalbėdamas su LRT RADIJU I. Petkevičius sakė tikslus įgyvendinsiantis su dabartine valdančiąją koalicija.

„Pirmiausia reikėtų atlikti tokį inventorizacinį darbą. Turime įvertinti esamą situaciją, pasižiūrėti klaidas. Meras vadovauja tarybai ir reikia su dabartine koalicija, kadangi aš priklausau jai, tuos darbus revizuoti, išsiaiškinti klaidas ir paruošti naują veiksmų planą“, – sakė naujasis meras.

Vietiniame Kušleikių kaime gimęs 63-ejų I. Petkevičius yra įmonės vadovas, Kelmės rajono verslininkų asociacijos tarybos pirmininkas. Pagalba vietos verslui jis taip pat išskiria prie darbų.

„Kad investicijos ateitų ir jos plėtotųsi, reikia atlikti namų darbus. Kokius – numatysime susirinkę koalicijoje. Aišku, turime pagerinti aplinką verslui, kad būtų kuo mažiau trukdžių ir kad jis galėtų ateiti ir operatyviai dirbti, nes dabar yra nemažai nusiskundimų, kad biurokratija trukdo jiems vystytis ir prarandama labai daug laiko“, – sakė I. Petkevičius.

30-metis A. Šatevičius nuo šių metų dirba savivaldybės administracijos direktoriumi, o nuo 2019 metų buvo savivaldybės tarybos narys. Jis kalbėjo apie penkis įsipareigojimus gyventojams.

„Dar geresnis susisiekimas, dar daugiau galimybių jaunoms šeimoms, dar gražesnė aplinka, kurioje gyvename, dar efektyvesnė ir skaidresnė įmonių veikla, dar daugiau erdvių aktyviam poilsiui ir laisvalaikiui. Visa tai yra išplėsta mano rinkimų programoje, prašau gyventojus susipažinti, ir labai sukonkretinta – konkrečiai kiek ir ko padarysiu“, – sakė politikas.

A. Šatevičiaus vertinimu, jo patirtis, „net ir lyginant su buvusiais konkurentais“, yra „pakankamai didelė“ ir dėl to kliūčių nekils.

„Kaip administracijos direktoriumi, taip ir meru būdamas planuoju bendradarbiauti su verslu, bendrauti su verslu ir visokeriopai padėti, nes manau, kad savivalda, verslas ir gyventojai turi dirbti ranka rankon“, – pridūrė išrinktasis meras.

Kalbėdami apie COVID-19 situaciją savo rajonuose abu naujieji merai akcentavo pasitikėjimą specialistais.

„Su operacijų centru šiandien susitiksime, galėčiau ir sukonkretinti, bet manau, kad profesionalai žino savo darbą ir mes kartu su profesionalais sudėliosime prioritetus ir tolimesnius veiksmų planus“, – sakė liberalas A. Šatevičius.

Panašiai kalbėjo ir Kelmės rajono meru išrinktas I. Petkevičius: „Šia linkme dabar dirba specialistai, toje grupėje dirba ir administracijos direktorius, jo pavaduotojai, einantysis mero pareigas, kiti specialistai. Jie faktiškai turi darbų planą, mes su jais aptarsim, įnešim tam tikras korektyvas, jeigu bus būtinybė, ir dirbsime“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt