Lietuvoje

2016.10.28 19:24

Konservatoriai derybose su „valstiečiais“ nedalyvaus, kol šie derėsis su socialdemokratais

BNS2016.10.28 19:24

Konservatoriai derybose dėl valdančiosios koalicijos formavimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nedalyvaus, kol šie derėsis su socialdemokratais, sako Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nusprendžia, kad eina derėtis su socialdemokratais, mes tikrai į jokias derybas neiname“, – socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienį transliuotame vaizdo įraše sakė G. Landsbergis.

Anot jo, socialdemokratų sprendimas pradėti derybas su „valstiečiais“ dėl koalicijos formavimo nebuvo netikėtas ir nenustebino.

„Mes labai ramiai žiūrime į šitą dalyką. Tą buvo galima ir nujausti, kad abi pusės yra linkusios skubiai susitarti. Akivaizdu, kad socialdemokratams yra kur kas mažiau svarbios programinės nuostatos, gal netgi galima manyti, kad jiems svarbiau yra postų dalybos“, – kalbėjo G. Landsbergis.

G. Landsbergis tvirtino, kad konservatoriai būtų toliau atviri pasiūlymams derėtis su „valstiečiais“, jeigu šiems dėl koalicijos nepavyktų susitarti su socialdemokratais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per spalį vykusius Seimo rinkimus užsitikrino 56 parlamentarų mandatus iš 141, konservatoriai Seimo rinkimuose iškovojo 31 mandatą, socialdemokratai – 17 mandatų. Liberalų sąjūdis laimėjo 14 mandatų.

Po aštuonis mandatus teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei partijai „Tvarka ir teisingumas“. Kadangi vienas „tvarkietis“ į Seimą kandidatavo kaip save išsikėlęs kandidatas, „tvarkiečių“ Seime greičiausiai bus devyni. Du mandatus laimėjo Darbo partija, po vieną – Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Dar vieną mandatą gavo save išsikėlęs buvęs „darbietis“ Darius Kaminskas.

Vilija Blinkevičiūtė
2021.05.09 16:56

Socialdemokratų pirmininke išrinkta Blinkevičiūtė: neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose

pažėrė kritikos opozicijos koalicijai; atnaujinta 18.22