Lietuvoje

2021.10.24 20:00

Paaiškėjo merų rinkimų rezultatai: Kelmėje laimėjo Petkevičius, Trakuose Šatevičius įveikė Narkevič

atnaujinta 00.02
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, LRT RADIJAS2021.10.24 20:00

Sekmadienį paaiškėjo, kad rinkėjai Trakų rajono mero postą patikėjo liberalui Andriui Šatevičiui, o Kelmės gyventojai rajono vadovu išsirinko savarankišką kandidatą Ildefonsą Petkevičių.

„Planai, be abejo, būtų įvykdyti visus savo įsipareigojimus, kuriuos žadėjau rinkėjams. (...) Kaip ir žadėjau, eisiu su atviro bendradarbiavimo grįsta politika. Buvo sunkūs rinkimai, buvo daug susivienijusių politinių jėgų. Atsitiko taip, kad mano pusėje buvo gyventojai, tai manau laimėjo ne politinės jėgos, o gyventojų pasitikėjimas. Džiaugiuosi ir žemai lenkiu galvą prieš kiekvieną iš jų“, – LRT RADIJUI kalbėjo išrinktasis Trakų rajono meras Andrius Šatevičius.

„Pagrindinės problemos, apie kurias kalba ir gyventojai yra dėl kelių priežiūros. Aš kaip administracijos direktorius, siekiau padidinti kelių problemų matomumą ir padidinti lėšas, skirtas jų priežiūrai. Manau, kad tai reikia daryti ir toliau. Aišku ir pabaigti jau pradėtus projektus. (...) Kitą mėnesį mes formuosime biudžetą. Reikės skirti lėšų tiek ir daugiabučių tvarkymui“, – apie pirmuosius darbus mero poste LRT RADIJUI sakė A. Šatevičius.

Pirmasis Trakų ir Kelmės merų rinkimų turas įvyko prieš dvi savaites. Po jo paaiškėjo, kad dėl Trakų mero posto ietis surems Liberalų sąjūdžio atstovas Andrius Šatevičius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas Jaroslav Narkevič, o dėl Kelmės – save išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius ir socialdemokratas Stasys Jokubauskas.

Portalas LRT.lt primena, kad rinkti naują rajono vadovą Trakuose prireikė po to, kai buvusi merė Edita Rudelienė užėmė Anapilin iškeliavusio parlamentaro, Nepriklausomybės akto signataro Kęstučio Glavecko vietą Seime.

Kelmėje merą rinkti prireikė po to, kai iki tol pareigas ėjęs Vaclovas Andrulis buvo teismo pripažintas kaltu dėl korupcijos. Jo įgaliojimai buvo nutraukti birželį.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso savo balsą rinkimų antrajame ture atidavė kiek daugiau nei trečdalis rinkėjų, iš viso – 35,05 proc.

Rezultatai iš pirmųjų apylinkių pasirodė 20 val. 30 min. Suskaičiavus 5 iš 40 apylinkių balsus Kelmėje pirmavo I. Petkevičius, surinkęs 63,16 proc. balsų, o Trakuose, suskaičiavus 4 (iš 27 balsus), pirmavo A. Šatevičius, surinkęs 66,03 proc. balsų.

20 val. 45 min. Kelmėje jau buvo suskaičiuoti 21-os apylinkės balsai. Į priekį vis dar buvo išsiveržęs I. Petkevičius, surinkęs 69,16 proc. balsų, o jo konkurentas S. Jokubauskas buvo surinkęs 30,04 proc. balsų.

Tuo pačiu metu Trakuose buvo suskaičiuoti 10-ies apylinkių rinkėjų balsai, pirmojoje vietoje surinkęs 61,86 proc. balsų buvo A. Šatevičius, antrojoje – J. Narkevič, surinkęs 36,41 proc. balsų.

21 val. Kelmėje suskaičiavus 29 apylinkių balsus pirmavo I. Petkevičius, surinkęs 68,55 proc. balsų. Trakuose tuo pačiu metu, suskaičiavus 13 apylinkių balsus, pirmavo A. Šatevičius, surinkęs 63,10 proc. balsų.

21 val. 15 min. Trakuose buvo suskaičiuoti 19-os apylinkių balsai, priekyje vis dar buvo A. Šatevičius, surinkęs 57,23 proc. balsų, o J. Narkevič buvo surinkęs 41,19 proc. balsų. Tuo pačiu metu Kelmėje buvo suskaičiuoti 35 apylinkių balsai. Dauguma rinkėjų – 67,95 proc. – šiose apylinkėse balsavo už I. Petkevičių, o S. Jokubauskas buvo surinkęs 31,29 proc. balsų.

22 val. tiek Kelmėje, tiek Trakuose balsai nesuskaičiuoti buvo tik vienoje apylinkėje. Trakuose pirmavo A. Šatevičius, surinkęs 51,92 proc. balsų. Jo konkurentas J. Narkevič buvo surinkęs 46,47 proc. balsų. Kelmėje I. Petkevičius buvo surinkęs 68,74 proc. balsų, o S. Jokubauskas – 30,41 proc. balsų.

Likus suskaičiuoti vienos apylinkės balsus, apie 22 val. 30 min., Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen socialiniame tinkle pasveiko A. Šatevičių tapus Trakų rajono meru.

„Sveikinu Andrių Šatevičių užtikrintai nugalėjus tokioje nelengvoje kovoje ir tapus Trakų meru!
Liberalų sąjūdis iki šiol turėjo jauniausią Lietuvos merą, Tauragės vadovą Dovydą Kaminską. Nepyk Dovydai, Andrius perima šį titulą . Turime kuo didžiuotis – dabar mūsų gretose net du jauniausi Lietuvos merai, o per visą Lietuvą turime septynis merus“, – rašė parlamento vadovė.

22 val. 30 min., suskaičiavus visų 40 apylinkių balsus, tapo aišku, kad Kelmės rajonu tapo Ildefonas Petkevičius. Iš viso už jį balsavo 68,14 proc. rinkėjų. Jo konkurentas S. Jokubauskas surinko 30,90 proc. balsų.

22 val. 45 min. paaiškėjo ir kas iškovojo pergalę Trakų mero rinkimuose.. Savivaldybei artimiausius pusantrų metų vadovaus liberalas A. Šatevičius, surinkęs 52,39 proc. balsų. Buvęs susisiekimo ministras J. Narkevič gavo 45,88 proc. balsų.

Rinkimų rezultatus dar turi patvirtinti Vyriausioji rinkimų komisija, numatoma, kad tai bus padaryta spalio 28 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt