Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.28 17:27

L. Linkevičius Rygoje dar sykį atkreipė dėmesį į Astravo AE statybas

LRT.lt 2016.10.28 17:27

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 28 dieną Rygoje vykusioje 22-ojoje Baltijos Taryboje apžvelgė Lietuvos, Latvijos ir Estijos trišalį bendradarbiavimą 2016 metais, paminėdamas Baltijos šalių pasiekimus ir uždavinius saugumo ir gynybos, strateginės komunikacijos, energetikos, transporto ir kitose bendradarbiavimo srityse, rašoma URM pranešime spaudai.

„Šiais metais minime trijų Baltijos šalių bendradarbiavimo 25-metį. Mes visam pasauliui įrodėme, kad vieningai dirbdami kartu galime labai daug pasiekti. Iš Rytų kaimyno įtakos zonos tapome klestinčiu, ramiu ir istorinę vietą Europos šeimoje atgavusiu regionu. Su Europa mus susiejo vertybės, identitetas ir tvirta valia ginti laisvę ir demokratiją“, – Latvijos Saeimoje sakė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas apžvelgė pagrindinius dabarties iššūkius. „Esant sudėtingai geopolitinei situacijai bei susiduriant su vis naujomis bendromis grėsmėmis, privalome būti vieningi ir vieningai siekti prioritetinių tikslų“, – pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras. Jis paragino  stiprinti nacionalinius gynybinius pajėgumus ir įgyvendinti atgrasymo priemones, koordinuoti kovą su hibridinėmis grėsmėmis, stiprinti regiono energetinį saugumą ir transporto jungčių plėtrą, tęsti vertybėmis grindžiamą politiką.

Savo pasisakyme L. Linkevičius iškėlė ir visam regionui aktualų branduolinės saugos klausimą.

„Pažeidžiant tarptautinius reikalavimus Lietuvos kaimynystėje statomos branduolinės jėgainės. Ypatingą susirūpinimą kelia Baltarusijos AE Astrave. Privalome kartu kelti pamatinius reikalavimus Baltarusijai, kad būtų užtikrinta tarptautinė Astravo AE projekto stebėsena ir kontrolė, ir nusiųsti rimtą įspėjimą, kad Europoje nebus galima prekiauti elektra, pagaminta nesilaikant tarptautinių aplinkosauginių ir branduolinės saugos standartų“, – pabrėžė ministras.

Baltijos Taryba priėmė bendrą pareiškimą, kuriame suformuluoti Baltijos šalių bendradarbiavimo prioritetai 2017 metais –  bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje stiprinimas, regioninės energetikos rinkos ir transporto jungčių plėtra.

Spalio 28 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Rygoje susitiko su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi, Estijos užsienio reikalų ministru Jürgenu Ligi ir Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Ivanna Klympuš‑Tsintsadze. Susitikimo metu L. Linkevičius pažymėjo tikįs, kad ES pavyks priimti Ukrainai svarbius sprendimus dar iki lapkričio 24 d. Briuselyje įvyksiančio ES ir Ukrainos vadovų susitikimo.

„Siekdama užtikrinti bevizį savo piliečių keliavimą į ES, Ukraina įvykdė visus jai iškeltus įsipareigojimus, todėl dabar laikas mums užbaigti numatytas procedūras ES viduje. Taip pat tikiuosi, kad po šių metų balandžio 6 d. Nyderlanduose įvykusio referendumo šios šalies Vyriausybė sugebės rasti ir kuo skubiau priimti visas puses tenkinantį sprendimą“, – sakė L. Linkevičius.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad ES ir Ukrainos asociacijos susitarimas, kurio taip ilgai siekė Ukraina ir kuris neša ekonominę naudą visoms pusėms, ES narėms ir Ukrainai, turėtų būti išsaugotas nepaisant neigiamų Nyderlanduose vykusio patariamojo referendumo rezultatų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi