Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.28 17:08

Dvi Lietuvos kariuomenės apžiūros grupės pasirengusios Europos Sąjungos operacijai „Sophia“

LRT.lt 2016.10.28 17:08

Spalio 27–28 d. Lietuvos kariuomenės karinėse jūrų pajėgose vyko baigiamosios pratybos, kuriose buvo vertinamas misijai Viduržemio jūroje besirengiančių karių pasirengimas, rašoma KAM pranešime spaudai.

Vertinamosios pratybos buvo surengtos karinių jūrų pajėgų laivuose – patruliniame laive P11 ir „Žemaitis“, taip pat Karinių jūrų pajėgų uosto kateryje H21, kuris pratybose imitavo žvejų laivą su pabėgėliais. Pratybų metu kariai vykdė abordažą iš greitaeigių valčių, paiešką įtarimą keliančiame laive, rinko įkalčius, bendravo su pabėgėliais ir suimtaisiais.

Karių vertinimo grupės, sudarytos iš Jungtinio štabo ir Karinių jūrų pajėgų atstovų nuomone, apžiūros grupių pasirengimas misijai vertinamas teigiamai, kadangi pratybų metu komandos atliko visus būtinus veiksmus reaguojant į pagal pratybos scenarijų besikeičiančią situaciją.

Pirmoji 12 karių grupė į operacijos rajoną išvyks šių metų lapkričio mėnesio pabaigoje. Grupė nuo dviejų iki trijų mėnesių operacijas vykdys Vokietijos karinių jūrų pajėgų fregatoje Sachsen F124. Antroji laivo apsaugos grupė pirmąją pakeis kitų metų pradžioje. Iš viso dalyvaus daugiau nei 20 karių.

Dalyvavimas tarptautinėse operacijose išlieka svarbi Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška ir priemonė stiprinti ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, NATO kolektyvinę gynybą, karinį bendradarbiavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi