Lietuvoje

2021.10.23 22:28

Aplinkosaugininkai apie medienos sandėlio gaisrą Šiauliuose: miestas buvo per žingsnį nuo ekologinės nelaimės

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.23 22:28

Šiauliuose ugniagesiai visą naktį gesino gaisrą medienos sandėlyje. Aplinkosaugininkų teigimu, miestas buvo per žingsnį nuo ekologinės nelaimės, jei ugnis būtų persimetusi į šalia esantį plastiko sandėlį.

Visą naktį su 9 autocisternomis ir kita technika gaisrą gesinę ugniagesiai dar ir šeštadienį darbavosi medienos gamykloje. Buvo laistoma smilkstanti mediena ir pjuvenos.

„Pastatas be galo didelis – 128 metrų pločio, 128 ilgio. Įsikūrusios kelios įmonės. Gaisras kilo pastato centrinėje dalyje, čia degė medžio apdirbimo įmonė. Gaisras pavojingas buvo tuo, kad be galo didelės patalpos, daug pertvarų, didelis uždūminimas“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja ugniagesys Rolandas Medžiaušis.

Žinios. Aplinkosaugininkai apie gaisrą sandėlyje Šiauliuose: miestas buvo per žingsnį nuo ekologinės nelaimės

Pasak tyrėjų, sandėlis greičiausiai užsiliepsnojo dėl elektros instaliacijos gedimo. Aplinkosaugininkai tikina, kad medienos gaisras didelių nuostolių nepadarė. Tačiau jei ugnis būtų pasiekusi už sienos esantį plastiko sandėlį, Šiauliai būtų neišvengę ekologinės katastrofos.

„Gali būti pavojingas, atsiminus ir Alytaus atvejį, kur degė padangos. Žala gamtai buvo padaryta didelė. Šiuo atveju, atrodo, viskas šiek tiek baigėsi laimingai“, – tikina aplinkosaugininkas Dovydas Rubežius.

Antrus metus veikiančios įmonės savininkai sako, kad nuostoliai gali siekti keliasdešimt tūkstančių eurų. Sudegė ne tik žaliavos, bet ir staklės. Gamykla draudimo neturi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt