Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.28 15:28

Primena, kam būtina skiepytis nuo gripo

LRT.lt 2016.10.28 15:28

Skiepai nuo gripo ypač svarbūs nėščiųjų ir medikų bendruomenėse. Apie tai spalio Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai diskutavo su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovais 

„Užkrečiamosios ligos migruoja, todėl svarbu aktyvus bendradarbiavimas tarp šalių“, – sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas. Jis pabrėžė, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

PSO nėščiosioms rekomenduoja skiepytis nuo gripo bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Ši rekomendacija pagrįsta įrodymais, kad nėščiosios labiau rizikuoja sunkiai susirgti gripu. Skiepai nuo sezoninio gripo yra saugūs ir veiksmingi. Jaunesni nei 6 mėn. amžiaus kūdikiai apsaugomi nuo gripo skiepijant jų besilaukiančias motinas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre viešėjo JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro direktoriaus pavaduotojas Brent Wolffe, Kvebeko universiteto ligoninės Mokslo tyrimų centro mokslininkė antropologė ir Lavalio universiteto profesorė Eve Dubé ir PSO Europos regiono biuro Vakcinomis valdomų ligų ir imunizacijos programos atstovė Katrine Bach Habersaat.

„Skiepai nuo gripo – svarbi moters sveikatos priežiūros iki pastojimo, nėštumo ir pogimdyminiu laikotarpiu dalis. Ypač svarbu, kad nėščiosios arba planuojančios pastoti moterys (ypatingai sergančios lėtinėmis ligomis) gripo sezono metu, kaip galima greičiau pasiskiepytų. Tai svarbu, nes nėščiosios, naujagimiai ir kūdikiai dažniau patiria su gripu susijusių komplikacijų ir yra dažniau hospitalizuojami“, – aiškino PSO Europos regiono biuro Vakcinomis valdomų ligų ir imunizacijos programos atstovė K. Bach Habersaat.

ULAC duomenimis, Lietuvoje 2015–2016 m. gripo sezono metu dėl gripo buvo hospitalizuotos 22 nėščiosios, taip pat nuo gripo pasiskiepijo dvigubai daugiau nėščiųjų (268 moterys), palyginti su 2014–2015 m. – 123 moterys.

PSO ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims:

  • Nėščiosioms; 
  • 65 m. ir vyresniems asmenims; 
  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 
  • asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; 
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi