Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.28 17:44

Z. Vaigauskas: kalba eina apie daugiau kaip 100 balsų pirkimą Šilutėje

ELTA, LRT.lt 2016.10.28 17:44

Šilutėje galimai buvo nupirkta apie 120 balsų partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai, sako su ikiteisminio tyrimo medžiaga susipažinęs Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Dėl rinkimų rezultatų patvirtinimo Šilutės apygardoje VRK apsispręs sekmadienį, sprendžiama bus dėl rezultatų vienmandatėje ir daugiamandatėje apygardoje.

Pasak Z. Vaigausko, galima atmesti versiją, kad balsų pirkimas Šilutėje buvo provokacija, bet visa VRK teisėsaugos pateiktus faktus vertina nevienareikšmiškai.

„Yra komisijos nariams dėl ko pagalvoti. Sutarimo, kad absoliučiai visais klausimais būtų vienbalsė (nuomonė, ELTA), tikrai neturime, – penktadienį žurnalistams teigė Z. Vaigauskas. – Turiu pasakyti, kad didžioji komisijos narių nuomonė – jog ribojama (piliečio apsisprendimo laisvė, ELTA).“

Kokį sprendimą sekmadienį priims VRK, kol kas neaišku, bet Z. Vaigauskas galimybę, kad komisija į galimą pažeidimą niekaip nereaguos, atmetė.

Su ikiteisminio tyrimo medžiaga dėl balsų pirkimo Šilutėje susipažino 15 iš 16 VRK narių, visi jie pasižadėjo neatskleisti medžiagos. Prokuratūra pateikė beveik visą surinktą informaciją, bet dėl informacijos slaptumo kol kas nėra aišku, kaip bus rengiamas sekmadieninis VRK posėdis, kuriame turės būti patvirtinti Seimo rinkimų rezultatai.

„Mūsų sprendimo medžiagoje neturėtų būti tų detalių, kurios trukdytų ikiteisminiam tyrimui, (...) mes neturime teisės rengti neviešo posėdžio“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

Iki šiol su ikiteisminio tyrimo medžiaga buvo susipažinę tik VRK nariai, dalyvaujantys galimo balsų pirkimo Šilutėje tyrimo komisijos veikloje.

Prokuratūros atstovės Elenos Martinonienės teigimu, kiekvienam VRK nariui suteikta pakankamai informacijos priimti sprendimus, o Šilutės balsų pirkimo epizode iš viso yra 11 įtariamųjų, visi jie – fiziniai asmenys.

„Nėra pareikšta įtarimų jokiam juridiniam asmeniui ar politinei partijai. Per tyrimo laikotarpį apklausta per 30 liudytojų“, – penktadienį teigė E. Martinonienė.

Kalbėdamas apie tai, kaip gali pasikeisti Seimo rinkimų rezultatai, VRK vadovas Z. Vaigauskas LRT.lt sakė, kad jam paliko didelį įspūdį Tauragės ir Šilutės teisėsaugininkų darbas: „Buvo apklausta daug žmonių, sukaupta didžiulė medžiaga“.

Paklaustas, kokias išvadas, atsižvelgiant į teisėsaugos tyrimą dėl įtarimų, galimai perkant rinkėjų balsus Šilutėje ir Tauragėje, galėtų padaryti VRK, jos vadovas sakė kol kas aiškaus atsakymo neturįs: „Kaip komisijoje nubalsuosim, taip ir bus. Kažkas bus. Mažų mažiausiai vieną kandidatą į Seimą teks išbraukti. Šiuo metu sutarimo šiuo klausimu komisija dar neturi. Rengiamas sprendimo projektas“.

Teisėsauga įtaria, kad balsai Šilutėje ir Tauragėje galėjo būti perkami partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi