Lietuvoje

2021.10.23 07:07

Trakų ir Kelmės merų rinkimuose įsigaliojo agitacijos draudimas, balsuojama namuose

Milena Andrukaitytė, BNS2021.10.23 07:07

Šeštadienio naktį įsigaliojo draudimas agituoti tiesioginiuose Trakų ir Kelmės merų rinkimuose, šių rajonų gyventojai šeštadienį tęsia balsavimą namuose.

Šią savaitę buvo galima balsuoti iš anksto savivaldybių pastatuose, taip pat specialiuosiuose punktuose, šeštadienis yra paskutinė balsavimo namuose diena.

Balsuoti namie gali neįgalieji, juos namuose slaugantys ar prižiūrintys, taip pat laikinai nedarbingi žmonės. Tokią galimybę turi ir sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, taip pat esantys saviizoliacijoje dėl koronaviruso.

Sekmadienį rinkimų apylinkėse Trakų ir Kelmės rajonų savivaldybių gyventojai balsuos nuo 7 iki 20 valandos.

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad rinkimų agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios. Draudimas galioja nuo šeštadienio 1 val. nakties iki balsavimo Trakų ir Kelmės rajonuose pabaigos sekmadienį 20 valandą.

Draudžiama visa rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui. Agitacijos draudimo laikotarpio ribojimai taikomi ir socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai. Bendra informacija apie rinkimus agitacija nelaikoma.

Rinkimų agitacijos draudimo pažeidimas šiuo laikotarpiu asmenims užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų, komisijų nariams, stebėtojams – nuo 300 iki 1150 eurų. Bauda žiniasklaidai už neleistiną agitaciją draudimo laikotarpiu užtraukia baudą nuo 2700 iki 6 tūkst. eurų.

Antrajame Trakų ir Kelmės merų rinkimų ture varžosi du daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai.

Trakuose į antrąjį turą pateko Liberalų sąjūdžio kandidatas Andrius Šatevičius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas Jaroslavas Narkevičius. Kelmėje – savarankiškai išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Stasys Jokubauskas.

Trakuose nauji rinkimai rengiami buvusiai merei, Liberalų sąjūdžio atstovei Editai Rudelienei tapus Seimo nare. Ji parlamente pakeitė balandžio pabaigoje mirusį Kovo 11-osios Akto signatarą Kęstutį Glavecką.

Kelmės rajono mero rinkimai šaukiami birželį nutraukus dėl korupcijos nuteisto Kelmės rajono mero Vaclovo Andrulio įgaliojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt