Lietuvoje

2021.10.22 21:55

Šimašius apie pandemijos valdymą ir savo siūlymus: reikia mažiau stabčioti ir priimti radikalius sprendimus

Rasa Tapinienė, LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbi valanda“, LRT.lt2021.10.22 21:55

Pandeminei situacijai negerėjant, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle paskelbė siūlymus, kuriuos teikia Vyriausybei. Tarp mero siūlymų – ir judėjimo ribojimai nesiskiepijusiems, ir galimybių paso reikalavimas visose prekybos vietose bei turguose. Kaip teigia meras, jis džiaugiasi priimamais Vyriausybės sprendimais, tačiau dabar reiktų mažiau stabčioti ir priimti radikalius sprendimus.

„Reikia mažiau stabčioti ir priimti radikalius sprendimus, kai jų reikia ir jie būtini“, – tikina R. Šimašius.

Kaip jis teigia LRT TELEVIZIJAI, po socialiniuose tinkluose parašytų savo siūlymų jie sulaukė ir palaikymo, ir pasmerkimo, o ypač, kaip pats meras sako, iš netikrų socialinių tinklų anketų.

„Aišku, kad reakcija buvo, bet esminis dalykas tas, kad reikia pripažinti realybę, kurioje mes esame, – skaičiai yra didžiuliai. Vien Vilniuje vien užsikrėtusių moksleivių yra keli šimtai per dieną, besiskiepijančių mažiau nei susirgusių“, – apie blogėjančią situaciją sako meras.

Teisininkas apie Vilniaus siūlymus riboti judėjimą: savivaldybė judėjimo laisvės varžyti negali

Dabar matomi du keliai, aiškina meras, – latviškasis ir estiškasis. Latvijos keliu žengiant tektų skelbti stiprų karantiną visiems, net ir pasiskiepijusiems, tuo metu Estijos variantas suteiktų pranašumą pasiskiepijusiems.

„Estija eina kitu keliu: iš galimybių paso išbraukė galimybę gauti jį besitestuojantiems ir paliko tik pasiskiepijusiems. Iš esmės, aš irgi tai siūlyčiau daryti, nes tai iš esmės nepasiskiepijusių asmenų labiausiai platinama infekcija, aš jų nenoriu kaltinti, bet toks faktas“, – LRT TELEVIZIJAI sakė R. Šimašius.

Kalbėdamas apie savo siūlomus judėjimo ribojimus, jis pripažino, kad tą padaryti masiškai būtų sunku, tačiau jis pateikė pasiūlymą, kad kontrolieriai galėtų tikrinti ir galimybių pasus.

„Viešajame transporte natūraliai yra daug žmonių, nors neturime duomenų, kad ten plinta koronavirusas, akivaizdu, kad ten jis gali plisti (...) Kiekvieno netikrintų, bet kai kuriuos galėtų tikrinti“, – teigia meras.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad nerimą kelia ir šventinęs dienos, laisvadieniai, kurių metu žmonės daugiau keliauja, taip po Lietuvą platindami virusą.

R. Šimašius nuramino, kad Kalėdų eglė – tikrai bus, bet kokie renginiai bus rengiami – dar neaišku.

„Ar atidarymo šventė bus, ar ne, priklausys nuo pandeminės situacijos, Vyriausybės sprendimų. Akivaizdu, kad galimybių pasas labai svarbus įrankis šiandien“, – paaiškina R. Šimašius.

Kalbėdamas apie sudėtingą situaciją mokyklose ir ligoninėse, meras tikino, kad reikia pasirinkti, kokį kelią renkamės: „mes turime tik du variantus – arba visiems riboti, arba riboti tik tiems, kurie apsisprendė nesiskiepyti.“

Jis atkreipė dėmesį, kad dabar trūksta sistemų duomenų susikalbėjimo: „kad mokinių duomenų sistemos susikalbėtų su e.sveikata ir kitais. Trūksta bekompromisio, aiškaus komunikavimo.“

R. Šimašius pabrėžia, kad šiandien iš turimų nepilnų duomenų galima pamatyti, kad daugiausiai virusas plinta mokyklose, tačiau jų uždarymas – ne išeitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt