Lietuvoje

2021.10.22 18:15

Kaip dėl dviejų gluosnių institucijos nesusitarė: kol biurokratai aiškinasi, seni medžiai baugina žmones ir traiško automobilius

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.22 18:15

Kelių uostamiesčio daugiabučių namų gyventojai baiminasi galimos nelaimės. Nors leidimas gautas, tačiau jau ilgokai beveik metus niekas neskuba pašalinti kieme esančių senų gluosnių. Pavojingi lapuočiai apie save primena kaskart vos sustiprėjus vėjui, o prieš kurį laiką nulūžusios jų šakos apgadino ir gyventojų turtą. Vis dėlto nei Klaipėdos savivaldybė, nei namų administratoriai darbų organizuoti nesiveržia.

Klaipėdos centre esančioje Vytauto gatvėje stovinčių 16, 18, 20, 22 namų gyventojai neramiai stebi, kuo baigsis poros senų gluosnių, esančių šių namų kieme, istorija.

„Šiąnakt dar nenuvirto, bet visko dar gali būti. Per audrą toje aikštelėje, kur jie yra, nė vieno automobilio jau nebuvo. Vienas yra labai pasviręs, du kartus jau lūžo“, – po savaitės pabaigoje Klaipėdą pasiekusios audros pasakojo viename minėtų namų gyvenanti klaipėdietė Magdalena.

Pasak gyventojų, prastos būklės ir pavojų keliantys medžiai žmonių dėmesį atkreipė jau senokai, tačiau iki šiol situacija neišspręsta. Per laiką, kol žmonės laukia, kada medžiai bus nupjauti, nulūžę ir krisdamos vieno gluosnio šakos užkrito ant kieme stovėjusio automobilio.

Baiminamasi, kad per šio rudens ar ateinančio pavasario audras pavojingi ilgaamžiai medžiai gali išvirsti ir sužaloti žmones.

Aiškėja, kad žmonės, kurių turtą kasdien apgadinti grasina seni ir ligoti medžiai, tapo tam tikrais nesusitariančių institucijų įkaitais.

Dar pernai spalio viduryje minėtus namus administruojanti bendrovė „Vitės valdos“ kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę, prašydama leisti kirsti senus, grėsmę keliančius gluosnius ir kitus blogos būklės medžius prie daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Vytauto g. 16, 18, 20, 22. Savivaldybė tokį prašymą įvertino ir paaiškėjo, kad žmonėms nerimą keliantys gluosniai yra ant Šaulių g. 3 priklausančios žemės.

Vis dėlto valdininkai leido, kad prastos būklės medžiai būtų pašalinti, tačiau šioje vietoje procesas ir įstrigo: dar pernai išduotas leidimas kirsti medžiu kol kas pagal paskirtį nepanaudotas – darbų organizuoti niekas nesiima.

„Kadangi Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis tvarkomos tik viešosios teritorijos, daugiabučio namo administratoriui „Vitės valdos“ patarta kreiptis į daugiabučio gyvenamo namo, adresu Šaulių g. 3, Klaipėda, administratorių (UAB „Mano būstas Baltija“) ir ieškoti bendro sutarimo dėl medžių pašalinimo. Savivaldybės žiniomis, sutarimo šiuo klausimu iki šiol nėra“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Martyna Šeputienė.

Vis dėlto LRT.lt „Mano būsto“ atstovai paaiškino, kad situaciją įvertino ir nustatė, jog minimi medžiai esą auga ne bendrovės administruojamo namo sklype, bet vadinamojoje pilkojoje zonoje, kuria rūpintis dar reikiamus darbus turėtų atlikti savivaldybė.

Uostamiesčio savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus darbuotoja M. Šeputienė tokią įmonės poziciją neigė. Pasak pašnekovės, bendrovės argumentai nėra pagrįsti ir pagal savivaldybės turimą informaciją medžiai auga būtent minėtame sklype, tad išpjauti juos teks namo administratoriui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt