Lietuvoje

2016.10.28 10:00

Lietuviams pailgėjo kelionė automobiliu į Rusiją

BNS2016.10.28 10:00

Lietuviams gerokai pailgėjo kelionė automobiliu į Rusiją: jie priversti važiuoti ne tiesiausiu keliu per Baltarusiją, bet pirmiausia – į Latviją, o tik paskui – į Rusiją, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Jau antrą mėnesį Rusija neįsileidžia (ir neišleidžia) per Baltarusiją į Rusiją vykstančių keliautojų tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių. Išimtis daroma tik krovininių automobilių vairuotojams ir tarptautinių traukinių keleiviams. Visi kiti ES valstybių gyventojai, net diplomatai, į Rusiją ar iš jos priversti važiuoti per Latviją.

„Šią problemą iškėlėme per susitikimą su Rusijos užsienio reikalų viceministru Grigorijumi Karasinu. Pažadėta ją išspręsti kartu su Baltarusija, bet kol kas situacija nesikeičia. Ji yra tokia, kokia yra“, – „Lietuvos žinioms“ sakė ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, kuriam irgi teko koreguoti kelionės maršrutą namo.

Užsienio reikalų ministerija dėl naujos sienos kirtimo tvarkos Rusijai yra įtikusi notą. URM atsakymuose „Lietuvos žinioms“ sakoma, kad situaciją bandyta aiškintis Rusijos užsienio reikalų ir Transporto ministerijose. Jos nurodė, kad sudarius Rusijos ir Baltarusijos sąjungos sutartis šių šalių pasienyje nebeliko kontrolės postų.

O kadangi Rusijos ir Baltarusijos pasienyje nebevykdoma valstybių sieną kertančių piliečių kontrolė, užsieniečiai į Rusiją turi vykti per išorinius Muitų sąjungos pasienio kontrolės punktus, kuriuose patikra atliekama. Esą tai laikina, ilgainiui asmenų iš trečiųjų šalių judėjimas per Rusijos ir Baltarusijos pasienį bus atnaujintas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.