Lietuvoje

2021.10.22 13:45

VRK kreipsis į teisėsaugos institucijas dėl Galve.lt anoniminių straipsnių – įtaria Narkevičiaus politinę reklamą

LRT.lt2021.10.22 13:45

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), įvertinusi Liberalų sąjūdžio prašymą išnagrinėti, ar portale Galve.lt viešinti anoniminiai straipsniai nėra paslėpta ir nežymėta kandidato į Trakų merus Jaroslavo Narkevičiaus politinė reklama, penktadienį nusprendė pradėti tyrimą. Tyrimo metu taip pat bus vertinama galimai neteisėta parama kandidatui, teigiama liberalų pranešime žiniasklaidai.

Išnagrinėjus portalo „Galve.lt“ skleidžiamą turinį, VRK nusprendė kreiptis į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą bei atsakingas teisėsaugos institucijas, siekiant išsiaiškinti ar portale nėra kurstoma nesantaika tautiniu atžvilgiu.

Pasak Liberalų sąjūdžio atsakingojo sekretoriaus Dainiaus Petravičiaus, portalas „Galve.lt“, prisidengdamas rašytojo slapyvardžiu „Šimas Burbulis“ arba apskritai nenurodydamas jokio autoriaus, šiurkščiai pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, draudžiamu laikotarpiu skleisdamas tendencingai neigiamą informaciją apie liberalų kandidatą į merus Andrių Šatevičių, teigiama Liberalų sąjūdžio pranešime.

VRK posėdyje, kai kurie komisijos nariai atkreipė dėmesį, jog portalas tendencingai formuoja neigiamą nuomonę apie Liberalų sąjūdžio narius, žeminančiais apibrėžimais apibūdina kai kurių žmonių amžių, taip pat galimai kursto nesantaiką tautiniu pagrindu.

„Tai ne pirmas kartas, kai portalas „Galve.lt“, kuris priklauso UAB „Galvok“, nepaiso įstatymų dėl draudimo skleisti kompromituojančią medžiagą (analogiški pažeidimai buvo daromi ir per 2020 m. Seimo rinkimus), o juo labiau Vyriausiosios rinkimų komisijos teisėtų reikalavimų, tačiau jokia atsakomybė ligi šiol nebuvo taikoma. Naršant portale „Galve.lt“ nesunku pastebėti su žurnalistine etika prasilenkiančią nuolatinę kryptingą ir tendencingą paslėptą reklamą - politinę nežymėtą reklamą (antireklamą) LR Liberalų sąjūdžio Trakų skyriaus, jos narių ir bet kurių šio skyriaus kandidatų atžvilgiu, kurios (antireklamos) užsakovai nėra įvardijami, kaip ir be detalaus tyrimo nežinomas apmokėjimo ir galimos neteisėtos paramos ir naudos konkuruojantiems asmenims ar partijoms teikimo-gavimo faktas“, – sako D. Petravičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt