Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.28 09:03

Skandalas: „Vilniaus vandenų“ pareigūnas 22 m. gyvena įmonės patalpose įrengtame bute

15min.lt 2016.10.28 09:03

Vilniaus vandens vartotojai, panašu, apmokėjo privilegijuoto „Vilniaus vandenų“ darbuotojo būsto išlaidas. Aukštas „Vilniaus vandenų“ pareigūnas Arūnas Kuzma nuo 1994 metų gyvena įmonės patalpose įrengtame bute, skelbia LRT televizijos laida „Specialus tyrimas“.

Televizijos laida atskleidė, kad A. Kuzma su šeima gyvena apie 90 kvadratinių metrų apartamentuose, įrengtuose „Vilniaus vandenų“ patalpose, ypatingos svarbos Antavilių vandenvietėje. Žurnalistai užfiksavo, kaip A. Kuzma su žmona patenka į saugomą teritoriją, tvarkosi savo apartamentuose.

Be to, esą nėra duomenų, rodančių, kiek, jei iš viso, A. Kuzma mokėjo nuomos ar komunalinių mokesčių nuo 1994 iki 2009 metų. „Vilniaus vandenys“ nurodo, jog palyginti kuklų nuomos mokestį jis moka tik pastaruosius septynerius metus.

Gyvenk ir žvenk

„Vilniaus vandenys“, anot „Specialaus tyrimo“, iš pradžių neigė, kad įmonės patalpose Antaviliuose gyvena žmonės. Vėliau įmonė tai pripažino. Esą A. Kuzmos gyvenimas įmonės administracinėse patalpose – ankstesnės „Vilniaus vandenų“ vadovybės „nuopelnas“.

„Sprendimas leisti įmonės darbuotojui gyventi įmonės administracinėse patalpose – vienas sprendimų, kurie, mano požiūriu, yra neteisingi“, – teigė „Vilniaus vandenų“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Jis patvirtino, kad pagal nuomos sutartį A. Kuzma „Vilniaus vandenų“ patalpomis naudojasi nuo 1994 metų.

„Tai yra labai blogai, taip neturi būti. (...) Manau, kad neturi čia žmonės gyventi. Ir čia negyvens tie žmonės“, – teigė A. Bubnelis.

Jis „Specialaus tyrimo“ žurnalistus įleido į oficialiai administracines patalpas, kuriose A. Kuzma įsirengė butą. Miegamasis, svetainė, virtuvė su apynauje buitine technika, raktai nuo įvairių vandenvietės patalpų – tokius radinius apartamentuose aptiko žurnalistė Laima Karaliūtė.

„Šokiruoja, šokiruoja tikrai“, – atsiduso patalpas aprodęs A. Bubnelis.

„Vilniaus vandenų“ pateikiama versija tokia – esą A. Kuzma nuo 2009 m. už nuomą mokėjo kiek daugiau nei šimto eurų mokestį per mėnesį, iš algos išskaičiuojamą kas mėnesį. Be to, esą nuo tada mokama ir už komunalines paslaugas. Be to, esą buhalterijoje neaptikta dokumentų, rodančių, kad A. Kuzma būtų mokėjęs už komunalines paslaugas ar netgi nuomos mokestį už ankstesnį laikotarpį.

„Kas buvo iki 2009 m. ir kokie sprendimai priimti – aš negaliu komentuoti“, – sakė „Vilniaus vandenų“ vadovas Aidas Ignatavičius.

Žada iškeldinti

„Vilniaus vandenys“ tikina, esą Kuzmų apartamentai pastebėti seniai, pasikeitus įmonės vadovybei. Anot įmonės, vasarį sudarytas patalpų nuomos sutarties nutraukimo sandoris. Esą Kuzmoms duoti keli mėnesiai išsikraustymui. Tiesa, anot „Specialaus tyrimo“, šeima išsikraustyti turėjo iki rugsėjo pabaigos, tačiau neseniai šis terminas pratęstas mėnesiui. Kuzmos iš apartamentų Antaviliuose turi išsikelti iki lapkričio 1 d.

Beje, A. Kuzmos biografijoje – ne tik „Vilniaus vandenys“, bet ir politinė karjera. Su Liberalų ir centro sąjunga jis 2011 m. kandidatavo į Vilniaus tarybą. Nors įrašytas aukštu 7 numeriu partijos sąraše, tarybos nariu A. Kuzma netapo – mat liberalcentristai patyrė fiasko ir neiškovojo nė vieno mandato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi