Lietuvoje

2016.10.27 19:13

Lietuvos kariuomenei perduoti nauji Vokietijos gamintojo sunkvežimiai UNIMOG

LRT.lt2016.10.27 19:13

Ketvirtadienį Lietuvos kariuomenei Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ atstovai Kazlų Rūdos poligone oficialiai perdavė pirmuosius 21 iš planuojamų iš viso įsigyti 340 sunkvežimių UNIMOG U5000. Naujieji sunkvežimiai bus skirti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms ir kitiems padaliniams, kur papildys tos pačios techninės bazės ir kariams jau puikiai pažįstamas transporto priemones, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos kariuomenė naujus taktinės paskirties 5 tonų keliamosios galios sunkvežimius UNIMOG U5000 įsigijo per NATO Paramos ir pirkimų agentūrą (NSPA), visi užsakyti sunkvežimiai Lietuvą pasieks iki 2022 metų.

Siekdama išlaikyti vienodą sunkvežimių modelį ir atnaujindama kariuomenės sunkvežimių parką, Lietuvos kariuomenė 2015 m. pasirašė sutartį su Vokietijos gamintoju „Daimler AG“ dėl naujų sunkvežimių įsigijimo, kurios vertė yra apie 70 mln. eurų.

Lietuvos kariuomenės ir Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ sutartyje numatoma logistinė parama 15-ai pirmųjų eksploatacijos metų, taip pat suteikiami specializuoti įrankiai ir testavimo įranga ir kitos garantijos.

Sunkvežimių perdavimo ceremonijoje Brigados Generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje  dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Darius Užkuraitis, Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ ir Lietuvos kariuomenės padalinių atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.