Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.27 16:30

S. Skvernelis nutarė pats susitikti su G. Landsbergiu

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.10.27 16:30

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis pats skambins Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui ir pasiūlys susitikti. Tuo tarpu partijos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad, jei konservatoriai iki penktadienio vakaro nieko neatsakys, bus deramasi su socialdemokratais.

„Aš manau, kad aš tikrai dar pakalbėsiu su partijos pirmininku konservatorių ir pasiklausiu ne per socialinius tinklus, ne per žiniasklaidą, o tiesiai šviesiai. Tada bus išsiaiškinta. Skambtelsiu ir pakviesiu susitikti“, – 15min ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, kol kas galima daryti prielaidas, kad konservatoriai sako „ne“, tačiau jis norintis išgirsti G. Landsbergio nuomonę iš pirmų lūpų.

„Aš visą laiką esu toks žmogus, kuris tiesiai paklausia taip ar ne, kad nebūtų neaiškumų, ar supranti vienaip, ar kitaip“, – aiškino S. Skvernelis.

Jis tikino, kad šią savaitę pats su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku Ramūnu Karbauskiu nedalyvavęs susitikimuose su konservatoriais ir socialdemokratais, nes tai tebuvo konsultacijos.

„Aš net negalvojau, kad iš jų pusės ateis pirmininkas partijos“, – teigė S. Skvernelis.

Jis pats tikino su G. Landsbergiu nesimatęs ir nekalbėjęs nuo rinkimų nakties. Trečiadienį S. Skvernelis lankėsi socialdemokratų pirmininko Algirdo Butkevičiaus kabinete Vyriausybės rūmuose, tačiau tikino kalbėjęsis ne apie koaliciją.

Dėl premjero posto neapsisprendė

Paklaustas, ar yra sutikęs užimti premjero postą, S. Skvernelis sakė kol kas negalintis to padaryti.

„Negaliu nei sutikti, nei nesutikti, nes norint sutikti gali būti tam tikri siūlymai ir procedūros. Kol kas anksti. Nėra koalicijos, gal jos ir nebus, tai apie ką mes kalbame?“, – klausė S. Skvernelis.

Pasak jo, net ir suformavus koaliciją ir valstiečiams-žaliesiems joje turint didžiausią frakciją, gali atsitikti taip, kad premjeru taps ne S. Skvernelis.

„Tikrai reikia palaukti partnerių. O gal partneriams netiks mano kandidatūra ir jie sakys, kad „ne, ne, mes tikrai negalime dirbti„ ir tai sakys dėl manęs, tai tada ieškosim kito“, – aiškino S. Skvernelis.

Klausiamas, ar pats asmeniškai yra apsisprendęs eiti premjero pareigas, politikas taip pat išsisukinėjo nuo atsakymo.

„Ne, aš pats nesu apsisprendęs, kad viskas gerai ar blogai. Aš tiesiog ramiai. Matau, kad čia kyla aistros ir norai, ir aš laukiu procedūrų, kurios yra numatytos. Viskam yra tvarka. Žingsnis po žingsnio“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R.Karbauskis trečiadienį pareiškė, kad partija nebesvarsto europarlamentaro Bronio Ropės kandidatūros į premjerus ir yra pasiryžusi į šias pareigas siūlyti S. Skvernelį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi