Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.27 15:56

Įsigalioja griežtesni vaikų aikštelių priežiūros reikalavimai

Nuo lapkričio įsigalioja naujos higienos normos vaikų žaidimų aikštelėms lauke ir patalpose. Jų įrengimo, naudojimo ir priežiūros saugos reikalavimai bus gerokai griežtesni nei iki šiol.

Vaikų žaidimų aikštelių gamintojai sako, kad naujoji tvarka iš rinkos turėtų išstumti nesertifikuotą, dėl to pigesnę produkciją, gaminančius verslininkus.

„Dabar savininkas turės laikytis standarto reikalavimų, kaip ir gamintojas, vadinasi jisai privalės po įrengimo pasikviesti specialią įstaigą arba specialistą-inspektorių, kuris patikrins, ar įranga teisingai sumontuota, ar de facto žaidimų aikštelė atitinka standarto reikalavimus ir jeigu taip, tada ją bus galima pradėti eksploatuoti“, – aiškina UAB „Ežerėlio vaivorykštė“ projektavimo ir priežiūros vadovas Aleksandras Baliasnyj.

Aikštelių savininkai – pavyzdžiui, darželiai, seniūnijos ar bendrijos turės užtikrinti vadinamąją trijų lygių priežiūrą. Ne rečiau kaip kartą per savaitę bus privaloma įvertinti įrangos būklę: ar nesulaužyta, ar žaidimo vietoje neatsirado pavojingų objektų-šiukšlių, stiklų.  

„Kartą per ketvirtį turi būti atliekama eksploatacinė apžiūra dėl susidėvėjimo, dėl eksploatacinių veiksmų. Nuo kitų metų liepos 1 d. yra numatoma, kad kartą per metus kompetentinga institucija turės įvertinti žaidimų aikštelės riziką pagal standartų reikalavimus“, – pabrėžė SAM Visuomenės sveikatos priežiūros departamento vyr. specialistė Giedrė Namajūnaitė.

Už aikštelių nepriežiūrą savininkams grės sankcijos, nacionalinę priežiūrą vykdys Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi