Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.27 15:32

Koalicijai su „valstiečiais“ pasiryžę socdemai jau žino, kokio posto reikalaus

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.10.27 15:32

Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumas penktadienio popietę spręs, ar tęsti derybas dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Sprendimas lengvas nebus, ir ne visi socialdemokratai mano, kad jam reikia ryžtis, bet koalicijai pasiryžę socialdemokratai neslepia jau dabar žinantys, dėl kokio ministro portfelio reikia derėtis pirmiausiai.

„Aš palaikysiu tokią poziciją, kad dabar, norint atstatyti socialdemokratų prestižą, tai galima padaryti tik veiksmais, tik darbu, o ne kokiais lozungais. Reikia arba rašytiniu būdu paremti „valstiečius“, jei jie vykdys socialinės atskirties mažinimo programą, arba patiems dalyvauti jų vyriausybėje“, – 15min teigė ilgametis socialdemokratas, partijos prezidiumo narys Aloyzas Sakalas.

Svarbiausias postas

Anot jo, socialdemokratai, eidami į koaliciją, privalo pirmiausia reikalauti socialinės apsaugos ir darbo ministro posto.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tai būtinai, nes tik per šią ministeriją galima vykdyti socialines programas. Čia pirmiausia. Šias pareigas galėtų užimti net nebūtinai socialdemokratas, o, pavyzdžiui, profesorius Romas Lazutka, arba kad ir Algirdas Sysas. Kandidatų šiam postui tikrai užtenka“, – dėstė A. Sakalas. Pasak politiko, „valstiečių-žaliųjų“ iškelta sąlyga į naują vyriausybę nesiūlyti nė vieno dabartinio ministro yra visiškai pagrįsta. „Teisinga sąlyga. Aš irgi tokią kelčiau“, – vertino jis.

Tačiau kitiems socialdemokratų prezidiumo nariams ši sąlyga neatrodo teisinga. Julius Sabatauskas primena, kad patys „valstiečiai-žalieji“ premjeru siūlo žmogų, dirbusį praėjusioje vyriausybėje, todėl galėtų tokių sąlygų nekelti. Seimo vicepirmininkui Gediminui Kirkilui šis reikalavimas taip pat neatrodo priimtinas.

„Jei sudaroma koalicija, tai partija turėtų pati spręsti, ką deleguoti į ministrus, o ne koalicijos partneris. Tačiau aš manau, kad iš dalies taip ir būtų, pati partija atsižvelgtų į prezidentės nuomonę, kuri pasakė, kad su vienu ar kitu negalės dirbti“, – aiškino G. Kirkilas. Tačiau jis pripažįsta, kad labiausiai partijai reikėtų socialinės apsaugos ir darbo ministro posto. Pasak jo, buvo klaida šią ministeriją atiduoti Darbo partijai pastariesiems ketveriems metams. Tačiau kol kas G. Kirkilas sako dar nepriėmęs galutinės nuomonės, kaip geriau elgtis socialdemokratams – eiti į koaliciją, ar likti opozicijoje.

„Man atrodo, kad kol kas derėtis turi valstiečiai ir konservatoriai, o mes tik antrame etape. Apsisprendimas bus nelengvas. Dalis partiečių galvoja, kad reikia likti opozicijoje. Kitas dalykas, kad reikia žiūrėti ir valstybės reikalų, ne tik partijos. Tokia dilema yra“, – sakė politikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi