Lietuvoje

2016.10.27 16:10

Lietuvą pasiekė žemės drebėjimo Italijoje atgarsiai

LRT.lt2016.10.27 16:10

Trečiadienį centrinę Italiją drebinusio 6,1 magnitudžių pagal Richterio skalę žemės drebėjimo atgarsiai maždaug po 10 minučių pasiekė ir Lietuvos geologijos tarnybos seismologinį centrą, rašoma pranešime spaudai.

Vakar centrinėje Italijoje, netoli Visso miesto, Macerata provincijoje, apie 70 km į šiaurę nuo Amatrice miesto, nusidriekė maždaug 70 žemėdrebų virtinė, kurioje virpesių stiprumas siekė nuo 2,2 iki 4,7 magnitudžių. Trečiadienio pavakare įvykęs 6,1 magnitudžių žemės drebėjimas buvo stipriausias iš tądien užfiksuotų žemdrebų. Iki spalio 27 d. ryto užregistruota dar apie 15 žemėdrebų, kurių stipriausias 4,5 magnitudžių.

Centrinė Italija yra geologiškai sudėtingoje vietoje. Iš vienos pusės dėl Afrikos ir Eurazijos sandūros ne tik kyla Alpių kalnai, bet tarp šių dviejų milžinų esančios mažesnės tektoninės plokštės yra gniuždomos. Adrijos mikroplokštė, ant kurios telkšo Adrijos jūra, lenda (subdukuojama) ir po Italija susidaro Apeninų kalnai, o po Balkanų pusiasaliu kyla Dinarų kalnai. Būtent centrinėje Apeninų (ir Italijos) dalyje dėl staigaus slysmo tarp atskirų uolienų blokų palei vieną iš daugybės lūžių ir įvyko žemės drebėjimas.

Nenuostabu, kad tokioje vietoje žemės drebėjimai yra įprastas, tačiau daug nuostolių sukeliantis, reiškinys. Rugpjūčio mėn. Italiją buvo sukrėtęs 6,2 magnitudžių žemės drebėjimas, kuris tuomet nusinešė maždaug 300 žmonių gyvybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.