Lietuvoje

2021.10.21 19:22

Anušauskas kartu su NATO šalių ministrais sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę

LRT.lt2021.10.21 19:22

Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ketvirtadienį kartu su NATO šalių gynybos ministrais sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę.

„NATO turi turėti patikimus gynybos planus, parengtas ir galinčias laiku reaguoti pajėgas. Sąjungininkų pajėgos privalo būti pasirengusios reaguoti greitai“, – ministerijos pranešime cituojamas A. Anušauskas.

Anot ministro, atnaujinti NATO gynybos planus reikalauja dabartinis geopolitinis kontekstas – Rusija didina savo pajėgumus ir stiprina Baltarusijos kontrolę, todėl Aljansui reikalinga reaguoti.

Susitikimo metu aptarus didėjančius Rusijos pajėgumus nutarta, kad NATO narėms itin svarbu transatlantinė vienybė, gynybos planų rengimas ir pajėgumų vystymas. Sutarta dėl planų stiprinti euroatlantinės erdvės atgrasymą – šie planai užtikrins, kad reikiamos pajėgos bus dislokuotos reikiamose vietose reikiamu metu.

NATO gynybos ministrai atsižvelgė į tai, kad Rusija toliau plėtoja raketų sistemas. Todėl NATO tęsia adaptaciją ir vertina, kaip toliau stiprinti Aljanso gynybą ir atgrasymą būtų tikslingiausia.

Šią savaitę Rusija sustabdė NATO karinės ryšių misijos Maskvoje darbą. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pripažino, kad NATO santykiai su Rusija pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo laikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt