Lietuvoje

2021.10.21 19:08

Dingusio klaipėdiečio mįslė – dar neįminta: jokių ženklų po vandeniu neaptiko net itin modernus dronas, paieškas nutraukė audra

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.21 19:08

Jau beveik penkias paras dingusio klaipėdiečio Evaldo Rusio paieškos vis dar bevaisės. Ieškomo vaikino artimieji vis dar tikisi geriausio, tačiau pripažįsta, jog bent jau šiuo metu turimi duomenys sufleruoja, jog E. Rusys įkrito į upę. Ketvirtadienį narai Danės upėje ir toliau ieškojo vaikino – šįkart pasitelktos kolegos iš sostinės, skenduolio po vandeniu ieškota naudojant specialių droną.

Nuo antradienio ieškoma Danės upėje

Klaipėdoje vis dar ieškoma praėjusį savaitgalį be žinios dingusio E. Rusio.

LRT.lt jau skelbė, kad vaikinas dingo po to kai netikėtai nusprendė palikti uostamiesčio centre esančio viešbučio pastate vykusią bičiulių vestuvių šventę.

Tiek E. Rusio artimieji socialiniuose tinkluose, tiek uostamiesčio policijos pareigūnai skelbė, kad vaikinas dingo sekmadienio naktį tarp vidurnakčio ir 1 val., tačiau vėliau policija patikslino, jog vaikinas vakarėlį esą galėjo palikti anksčiau – apie 22.30 val. vakaro.

Visą šią savaitę dingusiojo ieško tiek susitelkę bičiuliai ir artimieji, tiek policijos pareigūnai. Jau kelias dienas vyksta paieškos Danės upėje. Jos prasidėjo antradienio vakarą, kai Klaipėdos specialiosios tarnybos skubėjo tikrinti pranešimo apie Danės upėje galimai pastebėtą žmogaus siluetą. Tačiau tą vakarą narai upės vandenyje nieko neaptiko.

Paieškos tęsėsi ir trečiadienį – buvo pasitelktas ir kinologas su šunimi, specialiai apmokytu ieškoti skenduolių. Kelias valandas trukusios operacijos metu buvo išžvalgyta visa paieškų teritorija, tačiau kūno nepavyko aptikti.

Upę žvalgė dronu

Ketvirtadienį narai ir vėl grįžo prie Danės upės. Šįkart uostamiesčio narams į pagalbą atskubėjo kolegos iš Vilniaus, kurie turi galimybę vykdyti paiešką po vandeniu specialiu dronu.

„Mes pasikvietėme kolegas iš Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, kurie turi įsigiję droną, kuris gali skenuoti dugną po vandeniu“, – sakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis.

Vis dėlto paieškas vykdantys specialistai nelinkę daryti išvadų, ar galimai į upę įkritusio ir nuskendusio E. Rusio kūnas dar gali būti upėje, ar srovės jį galėjo nunešti į Kuršių marias.

„Stengiamės išieškoti upę, kad būtume garantuoti, ar upėje jo tikrai nėra“, – aiškino M. Garbenis.

Popiet upę dronu žvalgę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė žinių, jog gerokai toliau nuo paieškų zonos Danės upėje buvo pastebėti plūduriuojantys raudoni drabužiai. Įtarta, jog galbūt tai gali būti pats skenduolis ar minėtam žmogui priklausę daiktai.

Vis dėlto specialistams nuskubėjus į nurodytą vietą nieko aptikti nepavyko.

Paieškas smarkiai sunkino ir popiet uostamiestyje pradėjęs stiprėti vėjas bei miestą pasiekianti audra, todėl apie 16 val. Rezultatų nedavusias paieškas nuspręsta nutraukti.

Manoma, jog dingo ties Šiauriniu ragu

Dar prieš paieškų pradžią Danės krantinėje lūkuriavo ir keletas E. Rusio artimųjų. Slogiomis nuotaikomis ir nerimu pastarosiomis dienomis gyvenantys žmonės stebėjosi, jog nors ir atrodo, kad Danės upę miesto centre stebi daugybė vaizdo kamerų, tačiau ieškant dingusio vaikino paaiškėjo, kad esą ne visos jos veikia arba vaizdo įrašus saugo labai trumpai.

Upės ruožas ties Šiauriniu ragu, kur, kaip manoma, ir dingo E. Rusys, panašu, nėra stebimas.

Kaip LRT.lt pasakojo greta paieškų vietos sutikti vaikino artimieji ir bičiuliai žinoma tik, kad minėtą vakarėlį palikęs vaikinas patraukė link upės ir pasiekė upės krantinę, kuri dabar apibrėžiama, kaip pagrindinis paieškų plotas, tačiau iki netoliese esančios perkėlos vaikinas jau nebuvo atėjęs.

Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurta speciali grupė, kur žmonės dalijasi informacija apie E. Rusio paieškas.

Mįslingai istorijai neabejingi žmonės šeštadienį žada burtis ir ieškoti dingusio vaikino.

LRT.lt jau skelbė, kad tą naktį skubiai iš vakarėlio išėjęs E. Rusys nepasiėmė ir savo telefono. Dingusio vaikino artimieji patikrino telefone esančią informaciją ir tvirtina, kad E. Rusys nebuvo susitikęs su kitais draugais.

E. Rusys yra apie 180 cm. ūgio, lieso kūno sudėjimo, ant kairės rankos dilbio yra tatuiruotė. Vilkėjo raudonais marškiniais, raudonomis kelnėmis, juoda medžiagine striuke, avėjo baltus sportinius batelius, galėjo būti užsidėjęs juodą kepurę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt