Lietuvoje

2021.10.21 17:01

Į Lietuvą atslinkusi grėsminga audra verčia medžius, stipriausias vėjas registruojamas Vakarų Lietuvoje

atnaujinta 23.23
BNS, LRT.lt, Augustas Stankevičius, LRT RADIJAS2021.10.21 17:01

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėjo tarnybos. Pirmieji grėsmingos audros ženklai pasirodė kiek po 17 valandos įvairiose šalies dalyse – vienur pabiro ledėkai, kitur pradėjo kilti stipraus vėjo gūsiai, o treti LRT.lt skaitytojai praneša apie žaibavimą viename ar kitame šalies regione. Uoste pradėta riboti laivyba.

Atnaujinta 23.31

Ugniagesiai gelbėtojai dėl stipraus vėjo sako jau daugiau nei 40 kartų turėję vykti šalinti ant kelio nuvirtusių medžių. Du kartus vykta šalinti ant automobilių užvirtusių medžių, sužalotų žmonių nėra. Daugiausia iškvietimų sulaukta Kauno ir Marijampolės apskrityje.

Stipriausias vėjas registruojamas Vakarų Lietuvoje.

Atnaujinta 23.23

Grinda ragina vilniečius saugoti turtą

Dėl stipraus vėjo sostinės kelių priežiūra besirūpinanti įmonė „Grinda“ perspėja patraukti atokiau nuo didelių medžių.

„Panašu, kad vėjo gūsiai Vilniuje šiąnakt perkops 14 m/s, o gal net ir daugiau“, – feisbuke rašo „Grinda“.

Atnaujinta 21.07

Dėl smarkaus vėjo ugniagesiai 18 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių

Dėl smarkaus vėjo ugniagesiai ketvirtadienį 18 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių, informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

„Iki 20 valandos iš viso 18 kartų vykta šalinti nuvirtusių medžių. Išskirčiau Marijampolės apskritį, čia vykta šešis kartus, Kauno – penkis, Klaipėdos – tris“, – BNS ketvirtadienį teigė PAGD atstovas Dainius Vedrickas.

Pasak jo, 17 atvejų fiksuota, kai medžiai šalinti nuo važiuojamosios kelio dalies, vienas – nuo automobilių.

PAGD atstovo teigimu, ugniagesiai šiuo metu reaguoja dar į 10 iškvietimų.

„Pranešimai krenta po truputį, ugniagesiai reaguoja kas keletą minučių“, – teigė D. Vedrickas.

Jo teigimu, pranešimų skaičius apie dėl stipraus vėjo nuvirtusius medžius naktį turėtų sumažėti, o ryte – vėl išaugti.

„Tamsesniu paros metu judėjimas yra ne toks intensyvus, tai pranešimų galbūt bus, bet jie neatspindės realių atvejų. (...) Paryčiais, kai žmonės pajudės į darbus, tai tų pranešimų pagausės, tokia prognozė“, – kalbėjo PAGD atstovas.

Atnaujinta 19.35

Klaipėdos jūrų uosto direkcija pranešė, kad dėl sustiprėjusio vėjo pavakarę Klaipėdos uoste pradėta riboti laivyba. Gūsiais fiksuojamas 22 m/s stiprumo vėjas. Bangos aukštis jūroje siekia 4 metrus. Išoriniame reide įplaukti į uostą laukia 2 laivai, išplaukti iš uosto dėl stipraus vėjo negali 2 laivai.

Atnaujinta 19.00

Sinoptikams pranešus apie ketvirtadienio popietę kilsiantį stiprų vėją, o vietomis ir audras, panašu, kad prognozės po truputį pildosi.

Kaip praneša LRT.lt skaitytojai, dalyje vakarinių šalies rajonų jau užgulė tamsūs debesys, prapliupo lietus, o kai kur pradėjo žaibuoti.

Pranešama, kad tokias gamtos stichijas žmonės fiksuoja Jurbarko regione, taip pat ledėkų gamta pažėrė kelyje Klaipėda – Vilnius ties Raseiniais.

„Lietus gana smarkiai pila, eismo sąlygos nėra pačios lengviausios“, – teigia su gamtos stichija akis į akį susidūręs vairuotojas.

Apie 18 valandą dangus stipriai aptemo ir Vilniuje. Čia taip pat pradeda kilti vėjas, lynoja lietus. Apie stiprų lietų su žaibais pranešė ir Panevėžio gyventojai.

Audros laukiama vakaro valandomis, labiausiai ji smogs pajūrio regionui

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vyraus 18-23 metrų per sekundę pietvakarių, vakarų vėjas, vietomis – iki 27 m/s, pajūryje – 28-32 m/s. Žemiausia oro temperatūra naktį sieks nuo trijų iki aštuonių laipsnių šilumos.

Automobilių kelių direkcija įspėja vairuotojus, kad esant stipriam vėjui ant kelių dangų, ypač miškingose vietovėse, gali būti nuvirtusių medžių ar nukritusių šakų.

Klaipėdos miesto savivaldybė įspėjo gyventojus, kad ketvirtadienio vakarą uosto akvatorijoje vėjo gūsiai pasieks stichinį lygį.

„Perspėjame, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, krinta jų šakos, griūna silpnos konstrukcijos statiniai, virsta nepritvirtinti įrenginiai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas“, – rašoma pranešime.

Savivaldybė pataria pučiant stipriam vėjui sustabdyti krovos darbus su kranais, nedirbti su atvira ugnimi, sutvirtinti laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius.

Taip pat – sandariai uždaryti langus, duris, stoglangius ir kitas angas, išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos vėjas galėtų pakelti.

„Gyventojai, likite uždarose patalpose. Nestovėkite po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatykite automobilių po medžiais. Jei gyvenate kaime, uždarykite tvartų, namų duris, langus, langines. Namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių. Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties“, – įspėja savivaldybė.

Ji pataria taip pat neužmiršti kaimynų, pasirūpinti neįgaliaisiais, vienišais seneliais ar mažamečiais laikais, leidžiančiais laiką be tėvų, o nelaimės atveju skambinti skubios pagalbos numeriu 112.

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai per 2 tūkst. kartų vyko šalinti ant kelių, automobilių, namų ar elektros linijų užgriuvusių medžių ir šakų. Daugiausia tokių darbų buvo atlikta Vilniaus, Kauno, Alytaus, Utenos ir Klaipėdos apskrityse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 testavimo punktas
COVID-19 TRUMPAI