Lietuvoje

2021.10.21 21:03

Klaipėdos bažnyčios, kurios erdvėse vyks skiepijimas nuo koronaviruso, klebonas: bandome būti dalimi visuomenės

Radvilė Rumšienė, Domantė Platūkytė, LRT.lt2021.10.21 21:03

Šį savaitgalį uostamiestyje gyventojai kviečiami skiepytis netradicinėje vietoje – mobili skiepų komanda atvyks į Marijos Taikos Karalienės bažnyčios erdves. Miesto valdžia giria bažnyčios dvasininkus, kad šie sutiko talkinti didinant vakcinacijos apimtis.

Ketvirtadienį Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad ateinantį sekmadienį, spalio 24 d., Klaipėdos mobili skiepų komanda atvyks į Marijos Taikos Karalienės bažnyčią (Rumpiškės g. 6). Bažnyčios patalpose pasiskiepyti norintys gyventojai laukiami nuo 10 iki 12 val.

Tądien bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis. Išankstinės registracijos nereikia, norint pasiskiepyti užtenka turėti asmens dokumentą.

Uostamiesčio valdžia giria dvasininkų sprendimą leisti, kad skiepai būtų arčiau bendruomenės, ir priimti mobilią skiepų komandą į bažnyčiai priklausančias patalpas.

Tiesa, Vyskupų konferencija į tokias akcijas žiūri įtariai.

„Bažnyčia yra sakrali erdvė, naudojama liturgijai ir sakramentams švęsti. Tai ypatinga Dievo ir žmogaus susitikimo, dievogarbos ir maldos vieta. Dėl šios priežasties skiepijimui reikėtų rinktis ne bažnyčias, o kitas patalpas, kurios būtų tinkamos ir pritaikytos medicininėms paslaugoms teikti“, – portalui 15min.lt į klausimą atsakė Lietuvos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius kunigas Kęstutis Smilgevičius.

Vis dėlto Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, patvirtinęs, jog tokia vakcinavimo akcijos vieta pasirinkta ne be miesto žinios, mano, kad šiuo metu nevertėtų galvoti, kas kam patinka, jei tai gali padėti pasiekti tikslą, kad būtų kuo mažiau sergančių žmonių.

„Bažnyčia prisideda prie to, kaip tik gali. Pagarba klebonui ir kunigams, kurie reziduoja toje bažnyčioje“, – sakė A. Cesiulis.

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Mindaugas Šlaustas LRT.lt akcentavo, kad žmonės bus skiepijami ne bažnyčioje, o parapijos bibliotekėlės ir katechetikos patalpose.

„Bažnyčia yra sakrali erdvė. Pačioje bažnyčioje tokių dalykų būti negali, bet yra bažnyčiai priklausančios pagalbinės patalpos“, – aiškino M. Šlaustas.

Pašnekovas atskleidė, kad į bažnyčią siūlydami bendradarbiauti sudarant galimybę sekmadienį pasiskiepyti visiems norintiems kreipėsi savivaldybės atstovai.

„Mes neraginsime išskirtinai, žmogaus laisva valia. Aš asmeniškai pritariu popiežiaus Pranciškaus išsakytoms mintims šiuo klausimu. Popiežius sakė: „Dievo ir daugelio žmonių dėka šiandien turime vakcinas, apsaugančias mus nuo COVID-19. Jos teikia vilties, kad pandemija bus įveikta. Reikia, kad vakcinos būtų visiems pasiekiamos ir kad visi bendradarbiautų.“. Nei čia kokia sensacija, nei ką. Bandome būti dalimi visuomenės, kurioje gyvename“, – teigė M. Šlaustas.

Šiuo metu Klaipėdos miesto vakcinacijos rodiklis yra gerokai žemesnis nei bendras visos šalies ir siekia 54,4 proc. Visoje Lietuvoje šiuo metu yra paskiepyta 63,9 proc. gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt