Lietuvoje

2016.10.27 12:48

Pristatomas trečias leidinys pilietinio pasipriešinimo tema

LRT.lt 2016.10.27 12:48

Krašto apsaugos ministerija parengė ir spalio 28 d. visuomenei pristatys jau trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika po 2014 m.  Rusijos pradėtos agresijos prieš Ukrainą. Pirmieji du leidiniai šia tema buvo skirti nesmurtinės gynybos tematikai ir praktinėms rekomendacijoms ir patarimams dėl veiksmų ekstremalių situacijų metu ar prasidėjus karui. Naujajame leidinyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ pabrėžiama ankstesniuose leidiniuose neaprėpta itin svarbi tema – aktyvus piliečių, atsidūrusių agresoriaus okupuotoje teritorijoje, pasipriešinimas. 

„Matydami didelį visuomenės susidomėjimą ir norą aktyviai prisidėti prie šalies gynybos, esame įsipareigoję tęsti tolesnį visuomenės supažindinimą su galimybėmis aktyviai priešintis potencialiam agresoriui bei būdais, kaip išgyventi karo sąlygomis. Naujasis leidinys atspindi šį mūsų įsipareigojimą, kurį davėme mūsų visuomenei dar pristatydami pirmuosius leidinius pilietinio pasipriešinimo tema“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. 

Knygelę Krašto apsaugos ministerijoje pristatys  ministras J. Olekas  drauge su leidinio atsakinguoju  redaktoriumi Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktoriumi  dr. Karoliu Aleksa ir  vienu iš  jos rengėjų Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininku majoru Linu Idzeliu. 

Naujajame leidinyje aptariami galimi potencialaus agresoriaus veikimo būdai, pateikiami argumentai, kokiems potencialaus agresoriaus veiksmams reikia būti pasiruošus. Skaitytojai čia taip pat galės susipažinti su dalyvavimo šalies ginkluotoje gynyboje principais renkantis tiesioginę ginkluotą kovą, o taip pat ir kitais pasipriešinimo būdais, kai kovojama ne tiesiogiai ginklu, kt.  Ypač daug dėmesio knygelėje skirta išgyvenimo temai. 

Knygelės autoriai pabrėžia, kad joje pateikti patarimai, pvz., dėl išgyvenimo, yra naudingi visiems šalies gyventojams net ir taikos metu. 

Leidinys parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene ir Lietuvos šaulių sąjunga. 

Naujoji knygelė išleista 30 000 egz. tiražu.  Kaip ir ankstesnių leidinių didžiausia naujojo leidinio tiražo dalis  bus perduota platinimui Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės komplektavimo skyriams ir poskyriams, po keletą jos vienetų gaus visų bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigos, viešosios ir aukštųjų mokyklų bei kolegijų bibliotekos, savivaldybės.  Taip pat parengta ir elektroninė leidinio versija.