Lietuvoje

2021.10.21 14:38

Ministras pripažino rūkęs 7 metus: kol rūkiau, nesupratau, koks aš esu aplinkiniams

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.21 14:38

Lietuvos priklausomybės ligų instituto užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa parodė, kad didžioji dalis rūkančiųjų nenori mesti rūkyti. Apie tai paklaustas sveikatos apsaugos ministras pripažino ir pats ne vienerius metus rūkęs.

„Aš gyvenime 7 metus rūkiau ir mečiau. Tai yra įmanoma. Labai gailiuosi [kad rūkiau]. Viskas yra čia [rodo į galvą]. Reikia save motyvuoti, pagalvoti apie savo vaikus, artimiuosius.

Vieną dieną, kai buvau mėnesį metęs rūkyti, grįžau iš šventės bare, kabinau švarką ir buvo toks blogas jo kvapas, kad aš supratau, kad niekada gyvenime daugiau nerūkysiu. Kol rūkiau, nesupratau, koks aš esu aplinkiniams. Tai labai motyvuoja“, – kalbėjo A. Dulkys.

Kaip anksčiau rašė naujienų agentūra BNS, apklausos metu nerūkantys nurodė 56,5 proc. respondentų, rūkantys tradicinius gaminius bent kartą per mėnesį nurodė 36,2 proc., netradicinius gaminius rūko 10,2 proc. apklaustųjų.

36,2 proc. respondentų nurodė norintys atsisakyti tradicinių tabako gaminių, elektroninių cigarečių ar kaitinamojo tabako ir panašių gaminių, tačiau didžioji dalis – 51,4 proc. – nurodė nenorintys mesti rūkyti, neapsisprendę – 12,4 proc.

„Liūdniausia, kad apie pusė suvirš atsakė, kad nenorėtų atsisakyti rūkymo“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė instituto asocijuotas ekspertas, psichiatras Jaunius Urbutis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt