Lietuvoje

2021.10.21 14:17

Dulkys sekti Latvijos pavyzdžiu dėl karantino neketina: dar nesvarstome kitų priemonių

atnaujinta 14.28
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.21 14:17

Augant dėl COVID-19 hospitalizuotų pacientų skaičiui ir daliai gydymo įstaigų mažinant teikiamų planinių paslaugų kiekį, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad pagrindinių paslaugų teikimas bus užtikrintas, jei regionai sutelks savo savo organizacinius ir žmogiškuosius išteklius.

„Taip, virusas galbūt yra pajėgus mus išgaudyti po vieną, galbūt pridaryti problemų kažkokiame konkrečiame regione, bet ta informacija, kuria mes šiandien pasidalijome, aiškiai rodo, kad suvieniję savo organizacines pajėgas, visus regionus kartu, mes esame pajėgūs dar užtikrinti visų pagrindinių paslaugų teikimą“, – po susitikimo su šalies ligoninių vadovais komentavo ministras A. Dulkys.

Dulkys sekti Latvijos pavyzdžiu neketina: nesvarstome kitų priemonių – dar nepanaudoti visi ištekliai

Jis kalbėjo, kad reikia, jog regionai veiktų neatskirai, o visi organizaciniai ir žmonių ištekliai būtų naudojami kartu. Pasak ministro, elgiantis vieningai ir naudojant koordinacinius mechanizmus, pagrindinių paslaugų, teikiamų gydymo įstaigose, tiekimas neturėtų sutrikti.

„Tada didžioji dalis paslaugų šiandien dar gali būti užtikrintos. Šiandien su vadovais kalbėjomės, aš įvardijau savo komandos tam tikrus pasiūlymus, ką galėtume daryti. Kiekvienos įstaigos vadovas turėjo savo minčių. <...> Planuojame kitą savaitę dar susitikti ir susikonkretinti savo veiksmus.

Pagrindinė žinutė – šiandien galiu patikinti, kad pagal tai, kokius turi nacionalinė sveikatos apsaugos sistema išteklius, gyventojams sveikatos paslaugos dar gali būti teikiamos visa pagrindine, didžiąja dalimi. Bet tam mums reikia kartu organizuoti darbą“, – kalbėjo ministras.

Anksčiau šią savaitę pranešta, kad Latvija skelbia keturių savaičių karantiną, priemonių griežtinimo keliu eina ir Estija. Visgi Lietuvoje, anot A. Dulkio, apie tokias priemones nėra svarstoma.

„Šiandien mes dar nesvarstome kitų priemonių, nes manau, kad yra dar nepanaudoti visi vidiniai sveikatos apsaugos sistemos ištekliai. <...> Dar nėra išnaudotos jungtinės pajėgos, bendradarbiaujant dėl regionų“, – teigė ministras.

A. Dulkys kalbėjo, kad yra gydymo įstaigų, kuriose jaučiamas COVID-19 pacientams reikalingų priemonių, pavyzdžiui, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, trūkumas.

„Žiūrint į bendrą sistemą trūkumo nėra, yra klausimas, kaip mes organizuojame šitų išteklių paskirstymą“, – sakė ministras.

Jis pasidžiaugė, kad didžioji dalis sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų yra pasiskiepiję ir teigė, kad jei darbuotojai nebūtų pasiskiepiję, planines paslaugas reikėtų riboti taip, kaip buvo praėjusių metų pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 testavimo punktas
COVID-19 TRUMPAI