Lietuvoje

2021.10.21 19:02

Į šalį atkeliaujant audrai, sinoptikė įspėja: saugokite save ir savo turtą, bėgikai – nusiimkite ausines

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.10.21 19:02

Ne tik rudeniniams lapams tarsime sudie, bet ir mums patiems reikės labai gerai pasisaugoti itin stipraus vėjo, LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) direktoriaus pavaduotoja Vida Ralienė. Anot jos, ypač budrūs turėtų būti pajūrio gyventojai, mat čia vėjo greitis viršys net 100 km/h greitį.

Sinoptikė vairuotojams šios dienos antroje pusėje ir rytoj pataria nepalikti automobilių po medžiais, mat įsismarkavęs vėjas ne tik gali laužyti šakas, bet ir juos išversti. „Taip pat noriu įspėti mėgstančiuosius bėgioti parkuose. Nusiimkite ausines ir girdėkite, kas vyksta aplinkui. Tokiu būdu išvengsite nelaimingų atsitikimų“, – pataria V. Ralienė.

Nors šiandien šils net iki 18 laipsnių šilumos, tačiau didžiausias akcentas visgi bus stiprus vėjas, sako sinoptikė V. Ralienė. Pasak jos, iš Pietų per Baltiją link Botnijos įlankos besiritantis nedidelis cikloniukas itin sustiprins vėjus. „Ypač antroje dienos pusėje į vakarą, – įspėja ji. – Didžiojoje šalies dalyje pietvakarių ir pietų vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s, vakariniuose rajonuose vėjas išvystys 22-27 m/s greitį, o pajūryje – net 28-32 m/s. Taigi, pajūrio gyventojai sulauks labai smarkaus, 100 km/h viršijantį vėją!“

Sinoptikė taip pat įspėja, kad per Baltiją keliausiantis stiprus vėjas įsiūbuos ir jūrą. „Bangų aukštis sieks net 4-5 metrus. Išties bus įspūdinga audra, tačiau pasigrožėti šėlstančia gamta audrų mėgėjams nepavyks, mat pats tas smagumas ar baisumas vyks jau saulei nusileidus“, – sako V. Ralienė.

Artimiausią, penktadienio, naktį stiprus vėjas ir toliau siautės taip pat stipriai, tačiau jau rytoj dieną jis pradės silpti. „Pajūryje jis susilpnės iki 22 m/s., o didžiojoje šalies dalyje neturėtų viršyti 15-20 m/s greičio, – sako LHMT direktoriaus pavaduotoja V. Ralienė. – Naktį lietaus klius visai šaliai. Smarkaus vėjo bloškiami tie lietaus šuorai malonūs tikrai nebus. Oro temperatūra svyruos nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos.

Į šalį atkeliaujant audrai, sinoptikė perspėja: saugokite save ir savo turtą – stiprus vėjas laužys šakas

Penktadienio dieną, palyginti su šia, ketvirtadienio, diena, oras atvės bent penkiais laipsniais. Šiltas oras bus nustumtas toliau į Rytus, o į Lietuvą atkeliaus žymiai vėsesnio oro srautas. Dieną termometro stulpeliai rodys vos 7-11 laipsnių šilumos.“

Šeštadienį Lietuva išliks gan vėjuotoje orų masėje, tačiau pats vėjas jau bus menkesnis, ramina sinoptikė. „Pūs 15-20 m/s vėjas. Prie jūros tik laikysis 22 m/s stiprumo vėjas. Naktis bus šilta – nuo 3 iki 8 laipsnių šilumos. Dieną sulauksime tokio po visą šalį pasibarsčiusio lietaus. Vėjas jau pūs iš vakarinių krypčių – toks gan apysmarkis. Dieną oras šils nuo 6 iki 11 laipsnių šilumos. Iš Šiaurės ateisiantis šalto oro srautas keliaus per visą mūsų šalį. Žemaičių aukštumoje gyvenantys žmonės tarp lietaus lašų galės pastebėti ir vieną kitą šlapią snaigę“, – žemaičius įspėja V. Ralienė.

Lietaus dosnus ciklonas sekmadienio naktį trauksis iš Lietuvos, tad kritulių jau sulauksime tik kur ne kur. Vėjas dar labiau susilpnės ir, anot sinoptikės, jau neviršys pavojingo 50 km/h greičio. „Sekmadienio dieną tarp debesų išlįs saulė, o lietaus neturėtų būti. Šilumos nebus daug – vos 5-10 laipsnių, – paskutinės savaitgalio dienos orus prognozuoja LHMT atstovė. – Oras drąsiau nešils dėl to, kad šiaurės vakarų vėjas ir toliau į mūsų šalį neš šalto srauto oro masę.“

Pirmadienį Lietuva išliks anticiklono poveikyje, o vėjai pasisuks iš pietinių krypčių. Naktį pragiedrėjus dangui oro temperatūra didžiojoje šalies dalyje kris žemiau 0 laipsnių ribos. „Bus nuo 1 iki 3 laipsnių šalčio, tačiau ten, kur pasimėtys vienas kitas debesis, neatvės žemiau 1-2 laipsnių šilumos. O štai arčiau jūros matysime visai kitą situaciją – čia nevės žemiau 6-8 laipsnių šilumos. Dieną šils nuo 7 iki 11 laipsnių šilumos“, – kitos savaitės pirmosios dienos prognozinį orų žemėlapį skaito pašnekovė.

Antradienį ir toliau išliksime anticiklono poveikyje, tad didesnių orų permainų tikėtis nereiktų. Oro temperatūra naktį svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių, vakariniame šalies pakraštyje – 6–8 laipsniai šilumos. Dieną šils nuo 7 iki 12 laipsnių šilumos. Vakariniuose rajonuose antradienio vakare gali nesmarkiai palyti.

Trečiadienį, anot sinoptikės, didelė tikimybė, kad Lietuvoje įsivyraus orų srautai iš Vakarų. O tai reiškia, kad sulauksime drėgnų orų. „Naktys vėl bus šiltesnės, o dienos – saikingai šiltos, termometro stulpeliai rodys apie 10 laipsnių šilumos. Kitos savaitės pabaiga numatoma taip pat drėgnesnė – vietomis vis sulauksime lietaus“, – reziumuoja LHMT direktoriaus pavaduotoja Vida Ralienė.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Savaitės orų prognozę su V. Raliene stebėkite ir vaizdo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Į šalį atkeliaujant audrai, sinoptikė perspėja: saugokite save ir savo turtą – stiprus vėjas laužys šakas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt