Lietuvoje

2021.10.21 10:26

Pasieniečiai dalijasi įrašu, kuriame užfiksuota migrantų grupė, antrą kartą bandanti patekti į Lietuvą

LRT.lt2021.10.21 10:26

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pasidalijo įrašu, kuriame nufilmuota penkių neteisėtų migrantų grupė. Kaip skelbiama, ji antradienį jau buvo neįleista į Lietuvą, o praėjusią parą vėl bandė patekti iš Baltarusijos draudžiamoje vietoje.

Skelbiama, kad pasieniečiai migrantų neįsileido ir antrą kartą.

„Trečiadienį Ignalinos rajone Puškų užkardos pareigūnai aptiko ką tik į Lietuvą neleistinoje vietoje iš Baltarusijos įėjusią migrantų grupę, penkis asmenis. Dokumentų jie neturėjo“, – rašoma pranešime.

Antrą kartą prasmukti į Lietuvą bandę neteisėti migrantai atgręžti atgal

Tai tie patys migrantai, kuriuos pasieniečiai jau buvo sulaikę antradienį ir tą pačią dieną grąžinę į Baltarusiją.

„Vadovaujantis rugpjūčio 2 d. vidaus reikalų ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu „Dėl masinio užsieniečių antplūdžio pasienio ruožo teritorijose prie Lietuvos Respublikos valstybės sienos su Baltarusijos Respublika valdymo ir valstybės sienos apsaugos sustiprinimo“ trečiadienį jau antrą kartą šie užsieniečiai buvo neįleisti ir grįžo į šalį, iš kurios neteisėtai atėjo“, – rašoma pranešime.

VSAT tikina, kad abiem atvejais migrantams pagalbos nereikėjo: „užsieniečiai buvo šiltai apsirengę. Jie nesipriešino ir nekonfliktavo, kai pasieniečiai informavo apie neįleidimus ir pasiūlė teisėtai atvykti į Europos Sąjungą per kontrolės punktą.“

LRT.lt primena, kad per praėjusią parą į šalį neįleisti 79 migrantai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt