Lietuvoje

2021.10.21 07:05

Pasisaugokite audros: prie jūros vėjo gūsiai sieks ir 32 m/s, o ramesni orai – tik savaitgalį

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.21 07:05

Audringi orai šalyje įsitvirtins. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas, prie jūros vėjo gūsiai vietomis sieks net 32 m/s. Vėjas ims rimti tik savaitgalį, o penktadienį vietomis sulauksime ir šlapdribos

Ketvirtadienį pietvakarių, pietų krypties vėjas ims stiprėti vidurdienį ir savo visą galią parodys vakare, kai naujas ciklonas visiškai priartės prie Lietuvos. Antroje dienos pusėje ir vakare vėjas pasieks 15–20 m/s, vakarų Lietuvoje kai kur vėjo gūsiai sieks ir 22–27 m/s, o prie jūros gali dar labiau įsišėlti vėjas, kils audra ir gūsiai gali siekti 28–32 m/s.

Ciklonas atneša ne tik vėjuotus, bet ir debesuotus orus, protarpiais palis. Šiluma išsilaikys ir temperatūra kils iki 13–17 laipsnių šilumos.

Penktadienio orus lems ciklonas, tik keisis vėjo kryptis keisis, o iš šiaurės priartės vėsesnių orų banga.

Penktadienio naktį vėjas išsilaikys, beveik visur bus gūsingas ir greitis sieks 18–22 m/s, o kai kur ir 22–27 m/s. Naktį prie jūros bus audringi orai, vėjo gūsiai vis dar sieks 28–32 m/s.

Daugelyje rajonų sulauksime kritulių, daugiausia – lietaus, bet kai kur gali pasirodyti ir šlapdriba. Naktį temperatūra kris iki 3–8 laipsnių, o dieną 7–12.

Savaitgalį vėjas rims, kritulių mažės, o šiluma nebesugrįš.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt