captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Iš tikrųjų, vokiečiai čia atvažiuos su pėstininkų kovos mašinomis, taip pat su tankais“, – žurnalistams Briuselyje sakė J. Olekas po NATO gynybos ministrų posėdžio.

Siekiant atgrasyti Rusiją, vokiečių vadovaujamas batalionas Lietuvoje bus dislokuotas kitų metų pradžioje.

Ministras patvirtino, kad bataliono sudėtyje bus vokiečių tankai „Leopard 2“, tačiau kitos atvežamos technikos nedetalizavo. Prie Lietuvoje kuriamo 1000-1200 karių bataliono taip pat prisidės Beniliukso šalys, Norvegija, Kroatija ir Prancūzija.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas teigia, kad Aljansas daro pažangą, formuodamas batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Pasak jo, jei  pasiruošimų tempas išliks kaip dabar, koviniai daliniai į šias šalis bus pasiųsti kaip planuota – ateinančių metų pradžioje.

Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras neseniai patvirtino, kad svarstoma kartu su šiuo batalionu Lietuvoje dislokuotos ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos „Patriot“. Krašto apsaugos ministras sakė, kad dėl to sprendimas dar nepriimtas.

„Mes visada kalbamės apie oro gynybą. Patys turime trumpojo nuotolio sistemas, planuojame pirkti vidutinio nuotolio sistemas, o apie ilgojo nuotolio variantą visada diskutuojame. Tačiau tai nebūtinai tiesiogiai susiję su šiuo batalionu“, – sakė J.Olekas.

NATO tarptautiniai batalionai nuo kitų metų taip pat bus dislokuoti Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

Po Aljanso gynybos ministrų susitikimo NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas sakė, jog prie Latvijoje kuriamo bataliono prisidės Albanija, Italija, Lenkija, Slovakija. Šiam vienetui vadovaus Kanada.

Kuriant Jungtinės Karalystės vadovaujamą vienetą Estijoje dalyvaus Danija ir Prancūzija. Lenkijoje prie JAV kuriamo bataliono prisidės britai ir rumunai.

„Daug valstybių labai konkrečiai paskelbė prisidėsiančios prie tarptautinių batalionų“, – žurnalistams Briuselyje sakė J. Stoltenbergas.

„Mūsų pajėgos bus iš tikrųjų tarptautinės, siunčiančios vienareikšmišką signalą – NATO yra vieninga“, – kalbėjo jis.

NATO lyderiai per liepą Varšuvoje vykusį Aljanso viršūnių susitikimą susitarė, kad bus rotuojamos pajėgos visose trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje, siekiant užtikrinti, kad jos nebus paliktos vienos, jei Rusija mėgintų surengti intervenciją, panašią į įvykdytą Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...