Lietuvoje

2016.10.26 21:45

R. Karbauskis sako, kad „valstiečiai“ premjeru siūlys S. Skvernelį

Kristina Jackūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba2016.10.26 21:45

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį. R. Karbauskis taip pat neatmeta, kad Seimo pirmininko postas gali būti pasiūlytas koalicijos partneriams. Kas tie partneriai bus – dar neaišku. Tačiau S. Skvernelis trečiadienį susitiko su socialdemokratų lyderiu Algirdu Butkevičiumi, o TS-LKD atšaukė penktadienį planuotą prezidiumo posėdį, kuriame buvo tikimasi sprendimų dėl derybų su valstiečiais žaliaisiais.

Seimo rinkimų nugalėtoja Valstiečių ir žaliųjų sąjunga atsisako idėjos į premjerus siūlyti europarlamentarą Bronį Ropę. Partijos pirmininkas R. Karbauskis sako, kad Ministru Pirmininku bus siūlomas tik S. Skvernelis. Apie B. Ropės galimybę tapti premjeru R. Karbauskis kalbėjo rinkimų naktį.

„Mes, stebėdami dabar viešąją erdvę, galvojam, tikriausiai reikės grįžti prie to varianto, kuris buvo išsakytas anksčiau, kad S. Skvernelis nekelia abejonių niekam, žmonės tikriausiai to labiausiai ir tikėjosi ir tada dėl Seimo pirmininko tarsimės atskirai“, – teigia R. Karbauskis.

R. Karbauskis neatmeta, kad Seimo pirmininko postas per derybas gali būti pasiūlytas koalicijos partneriams.

„Kol kas galvoju, kad abu postai pagal tą mandatų kiekį, kuris yra pateiktas turi būti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, bet tai yra derybų objektas be abejonių“, – priduria „valstiečių“ lyderis.

Tačiau iki šiol neaišku, kas bus tas koalicijos partneris. Atsakymą, ar juos domina bendras darbas valdžioje su „valstiečiais“, socialdemokratai pažadėjo penktadienį, po prezidiumo posėdžio. S. Skvernelis trečiadienį buvo susitikęs su Socialdemokratų partijos pirmininku A. Butkevičiumi. Penktadienį į prezidiumo posėdį planavo rinktis ir TS-LKD, tačiau posėdis atšauktas.

„Dabar esam tokioj pozicijoj, kur mes turėtumėm sulaukti pasiūlymo, o ne mes turėtumėm kelti savo naujus ir naujus reikalavimus. Pasikeitėm nuomonėm, ir kolegos daugiau mažiau sutarėm, kad ramiai laukiam, ką pasiūlys gerbiamas Karbauskis. [...] Kai buvo viešoj erdvėj įvardytas tas penktadienio terminas, socialiniam tinkle parašiau, kad dažniau ultimatumui teikiami priešams, o ne partneriams“, – tikina Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Dabar, matyt, kad mūsų potencialūs partneriai svarsto ne apie valstybę, ne apie pokyčius, kuriuos reikia padaryt, o iš tikrųjų kaip geriau jų partijoms bus, galvojant apie kitus rinkimus. [...] Gal aš nesiteisus ir penktadienį sulauksim atsakymo, kad partijos pasiryžo dirbti, pasiryžo derinti savo programas ir tada iš tikro susitelksim darbui“, – sako R. Karbauskis.

R. Karbauskis sako, kad jei nepavyks susiderėti nei su TS-LKD, nei su socialdemokratais, jie formuos mažumos vyriausybę, tačiau sutinka, kad tai būtų mažiausiai naudingas variantas Lietuvai, nes kiekvienam projektui reikėtų vis iš naujo ieškoti palaikančių frakcijų Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.