Lietuvoje

2021.10.20 22:40

Švietimo ekspertas apie prailgintas mokinių atostogas: ar dviejų dienų užtenka, kad tai suvaldytume?

Kristina Jackūnaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.20 22:40

Moksleivių rudens atostogos ilginamos pora dienų. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad toks sprendimas priimtas, kad po Vėlinių į mokyklas būtų grįžta praėjus inkubaciniam koronaviruso laikotarpiui. Švietimo ekspertai klausia, ar tų poros dienų užteks koronavirusui mokyklose suvaldyti.

Šiaulių Rasos progimnazijos moksleiviai jau nuo pirmadienio nesimoko. Visa mokykla šią savaitę atostogauja. Pasitarusi su mokyklos taryba vadovybė nusprendė dviem savaitėmis paankstinti moksleivių rudens atostogas.

„Ketvirtadienį stebėjome situaciją ne į tą gerąją pusę. Pradėjo daugėti ir besitestuojančių vaikų teigiamų testų rezultatai, ir pastebėjau, kad atsirado mokytojų didesnis nedarbingumas, tai ketvirtadienį procesą užtikrinom, penktadienį nusprendėm procesą perkelti į nuotolinį“, – sako Šiaulių Rasos progimnazijos direktorė Diana Tamutienė.

Panorama. Suvaldyti COVID-19 protrūkius mokyklose siekiama ilginant moksleivių atostogas

Mokyklos vadovės teigimu, koronavirusu užsikrėtę pusė pradinių klasių mokytojų ir penktadalis visų pedagogų.

„Svarstėm keletą variantų. Buvo svarstytas variantas ir dėl nuotolinio ugdymo, bet žinot, kai mokytojų nedarbingumas didelis, supranti, kad tokiu atveju ir būtų ugdymo proceso imitacija“, – teigia D. Tamutienė.

„Dauguma tėvelių pasisakė už paankstintas vaikų atostogas, nes suprato mokyklos poziciją, kad neimituokim to ugdymo, labai daug laiko jau praradom per tą nuotolinį ugdymą ir vaikams labai reikia socializacijos“, – sako Šiaulių Rasos progimnazijos moksleivio mama Eglė Galkauskienė.

Kelias dienas svarsčiusi, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė lapkričio pirmąją – Vėlinių išvakarėse – prasidedančias moksleivių rudens atostogas visose mokyklose pratęsti dviem dienomis.

„Kaip tik po švenčių 7 dienos, kuomet ir yra inkubacinis viruso laikotarpis, mes nusprendėme, jog tuo metu būtų geriau vaikams pabūti namuose, pratęsti atostogas ir ateiti į mokyklą po trumpo atokvėpio ir jau galimai išvengus viruso užkrato“, – sako švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ministrės teigimu, prieš atostogas vaikams bus išdalyti greitieji testai, kad galėtų testuotis ir namuose. Anksčiau svarstyta atostogas pratęsti savaite, kad jos tęstųsi dvi savaites.

„Tikrai mumis neramina situacija ligoninėse, bet visgi esam Vyriausybėje nusprendę, kad sudarysim visas galimybes ir priimsim visus reikalingus sprendimus, kad vaikai galėtų mokytis klasėse“, – tvirtina J. Šiugždinienė.

Švietimo ekspertas sako, kad tai politiškai suprantamas sprendimas, dėl kurio neužpyks ir pasiskiepiję, ir nepasiskiepiję, nesukels didesnių nepatogumų tėvams.

„Bet klausimas yra, ar iš tiesų dviejų dienų užtenka, kad būtų suvaldyta pandemija, ir ar mes iš tiesų negrįšime po to už savaitės kitos prie tokių skaičių, kokius matome dabar, ar nereiks naujų radikalesnių sprendimų“, – sako KTU fakulteto dekanas Ainius Lašas.

Ministrės žiniomis, šiuo metu atostogauja tik viena mokykla – Šiaulių Rasos progimnazija, dvi visiškai dirba nuotoliu – viena Vilniuje ir viena Klaipėdoje. Taip pat atskirose mokyklose yra klasių, kurios dirba nuotoliu. Yra per 500 protrūkių mokyklose, daugiau kaip 3 tūkstančiai vaikų izoliuojasi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt