Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.26 17:55

J. .Milius kreipėsi į teismą dėl atleidimo iš Veterinarijos tarnybos vadovo pareigų

BNS 2016.10.26 17:55

Buvęs Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius kreipėsi į teismą dėl Vyriausybės sprendimo atleisti jį iš tarnybos vadovo pareigų

Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS patvirtino, kad teismas gavo J.Miliaus prašymą, tačiau teismas dar nepradėjo jo nagrinėti, nes ieškinys grąžintas pareiškėjui patikslinti. Tą J.Milius turi padaryti iki lapkričio 7 dienos.

Su pačiu J.Miliumi BNS trečiadienį susisiekti nepavyko.

Iš Veterinarijos tarnybos pareigų J.Milius atleistas spalio pradžioje po to, kai Vyriausybė rugsėjį nepritarė jo veiklos ataskaitai. Tarnybai jis vadovavo nuo 2010 metų spalio, po ketverių metų jis paskirtas antrai kadencijai, kuri turėjo baigtis 2018 metų spalio 4 dieną.

Klausimas dėl galimybės J.Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą ir tiria įtarimus, jog šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J.Milius kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavaimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

J.Milius savo kaltę kategoriškai neigia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi