Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.26 19:04

Vis dėlto koalicijoje su „valstiečiais“ nebus nei „tvarkiečių“, nei LLRA

Kaip pasielgtų „valstiečiai“, jei paaiškėtų, kad į valdančiąją koaliciją su jais neis nei konservatoriai, nei socialdemokratai? Ar bandytų kviestis partijos „Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA)-Krikščioniškų šeimų sąjungos arba pavienius kitų partijų atstovus, kuriems pavyko iškovoti Seimo nario mandatus?

LLRA atstovas Jaroslavas Narkevičius, dirbęs besibaigiančios kadencijos Seime ir laimėjęs parlamentaro mandatą dar kartą, bendraudamas su LRT.lt teigė, kad apie galimybę dirbti valdančiojoje koalicijoje komentarų teikti negalįs: „Valdžios nesiekiame, mums gerai dirbti ir opozicijoje“.

„Tvarkiečių“ vadovas Remigijus Žemaitaitis skeptiškai vertino galimybę dalyvauti valdančiojoje koalicijoje: „Nėra jokios prasmės. Nemanau, kad „valstiečiai“ mus kviestų. Esu tikras, kad jie sudarys valdančiąją daugumą arba su konservatoriais, arba su socialdemokratais. Kitos išeities jie tiesiog neturi.“

„Valstiečių“ derybininkas dėl būsimos koalicijos, Seimo narys Povilas Urbšys teigė, kad nei „tvarkiečiai“, nei lenkų atstovai į jų formuojamą valdančiąją koaliciją nebus kviečiami: „Laikomės tų pačių nuostatų šių partijų atstovų atžvilgiu, kokios buvo ir prieš rinkimus“.

Tačiau „valstiečiai“ į savo frakciją Seime ketina kviestis tuos parlamentarus, kurie pavieniui atstovaus savo partijoms. Tarp jų galėtų būti Žaliųjų partijos lyderis Linas Balsys, Darbo partijos nariai Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras, Antikorupcinės N. Puteikio ir K.Krivicko koalicijos lyderis Naglis Puteikis ir galbūt dar keletas išrinktų Seimo narių.

„Kitą savaitę kviesime visus. Juk Seimo nario mandatas laisvas. Mūsų frakcijoje taip pat daug nepartinių Seimo narių, todėl didelėje frakcijoje dirbti būtų kur kas geriau ir naudingiau, nei Mišrioje Seimo narių grupėje“, – sakė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Paklaustas, ar neigiama jo nuostata Darbo partijos atžvilgiu netrukdytų dirbti kartu su dviem jos atstovais Seime, R. Karbauskis teigė manąs, jog V. Bukauskas ir P. Čimbaras sprendimą dėl darbo vienoje ar kitoje Seimo frakcijoje turėtų priimti savarankiškai. „O kas šiandien galėtų pasakyti, kokia Darbo partijos ateitis?“ – svarstė „valstiečių“ vadovas.

Savo ruožtu V. Bukauskas neneigė sulaukęs kvietimo prisijungti ir prie socialdemokratų, ir prie „tvarkiečių“, ir prie „valstiečių“ frakcijų: „Tačiau sprendimą, kokią frakciją pasirinkti, priimsime kitą savaitę kartu su kolega P. Čimbaru, o kol kas dirbu kaip besibaigiančios kadencijos Seimo narys.“

N. Puteikis sakė dar nesulaukęs „valstiečių“ kvietimo dirbti jų frakcijoje, tačiau sulaukęs, ko gero, neatsisakytų.

Prisivilioję pavienius parlamentarus, šiuo metu 56 narius būsimoje frakcijoje turintys „valstiečiai“ savo gretas galėtų padidinti mažiausiai iki 60 parlamentarų. Valdančiąją konstitucinę daugumą sudaro 71 Seimo narys.

Paklaustas, kaip būtų elgiamasi, jei vis dėlto tektų formuoti mažumos vyriausybę, „valstiečių“ derybininkas P. Urbšys sakė, kad tokiu atveju su opozicijoje nusprendusiomis dirbti partijomis būtų ieškoma sutarimo dėl svarbių sprendimų: „Siektume aiškintis, ar, pavyzdžiui, jos pritartų pensijų didinimui, alkoholio reklamos draudimui ir kitoms mūsų programinėms nuostatoms“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi