Lietuvoje

2015.02.14 17:14

V. Gapšys: valdančiosios koalicijos sutartis jau sulaužyta

Liepa Želnienė, 15min.lt 2015.02.14 17:14

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neketina persigalvoti dėl Darbo partijos reikalavimo viceministru skirti jų siūlomą Mantvydą Bekešių. Tai patvirtino neoficialūs šaltiniai Užsienio reikalų ministerijoje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neketina persigalvoti dėl Darbo partijos reikalavimo viceministru skirti jų siūlomą Mantvydą Bekešių. Tai patvirtino neoficialūs šaltiniai Užsienio reikalų ministerijoje.

Tačiau Darbo partija neatlyžta ir pirmadienio koalicijos Politinėje taryboje reikalaus, kad jai nesuteikus viceministro posto šioje ministerijoje, už praradimą būtų tinkamai atlyginta.

„Turėsime pirmadienį koalicijos Politinę tarybą ir siūlysime spręsti šį klausimą. Jei neskirs jo viceministru šioje pozicijoje, mes reikalausime, kad būtų kažkaip tai kompensuota. Mes turime išlaikyti 13 viceministrų“, – įsitikinęs Darbo partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys.

Anot jo, koalicijos sutartis jau yra sulaužyta nepaskyrus viceministru M. Bekešiaus, o jei už šį praradimą „darbiečiams“ nebus atlyginta kils klausimų dėl koalicijos tolesnio likimo.

„Tai yra koalicinės sutarties pažeidimas vienaip ar kitaip, jei nėra skiriamas postas Užsienio reikalų ministerijoje. Koalicinė sutartis jau yra sulaužyta, bet jei ji bus sulaužyta taip, kad nebus paskirta 13 mums numatytų viceministrų, tai klausimas, ar ji išvis yra galiojanti“, – retoriškai teiravosi „darbietis“.

V. Gapšys pasakojo, kad Užsienio reikalų viceministro pati Darbo partija turėti nesiekė. Ši pozicija, anot jo, buvo „darbiečiams“ pasiūlyta koalicijos partnerių ir jie sutikę surasti kompetentingą atstovą.

Todėl V. Gapšį stebina, kad dabar ministras viceministrų susirado pats, o Darbo partija liko nuskriausta. Su skriauda „darbiečiai“ susitaikyti neketina. Pirmadienio koalicijos Politinės tarybos posėdyje jie reikalaus, kad vietoj posto Užsienio reikalų ministerijoje, jiems būtų pasiūlyta viceministro pozicija kitoje ministerijoje. V. Gapšys nenurodo, kuri ministerija „darbiečių“ geidžiamiausia.

„Toks derybų momentas, kad gauname viceministro postą kitoje ministerijoje yra galimas, nors koalicijos sutartis vis tiek yra pažeista. Tikrai nenusileidime. Dėl ministerijos, kurioje galėtų būti dar vienas mūsų viceministras, derėsimės. Matysime, kokia yra situacija“, – teigė V. Gapšys.

Primename, kad neskirti „darbiečių“ atstovo M. Bekešiaus viceministru užsienio reikalų ministras L. Linkevičius nusprendė kovo pradžioje. Tuomet teigta, kad L. Linkevičiui neįtiko per menka M. Bekešiaus kompetencija.

Vietoj jo ketvirtuoju viceministru L.Linkevičius tuomet pasirinko Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) dirbantį Andrių Krivą.

Darbo partijos vicepirmininkas V.Gapšys tuomet pareiškė, kad L. Linkevičius turės A. Krivą atleisti, o premjeras žadėjo problemą išspręsti per savaitę.

L. Linkevičių, nepaskyrusį M. Bekešiaus viceministru užstojo prezidentė Dalia Grybauskaitė.