Lietuvoje

2021.10.20 16:49

Ketvirtadienį Vilniuje – branduolinės avarijos pratybos: bus išbandyta unikali gyventojų registravimo programėlė

LRT.lt2021.10.20 16:49

Pandemijai pakoregavus planuotas savivaldybės civilinės saugos pratybas, skirtas pasirengimui branduolinės avarijos Astravo atominėje elektrinėje (AE) atvejui, jos įvyks ketvirtadienį, spalio 21 dieną, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Nuo 10 iki 14 val. vyksiančių pratybų metu bus pirmą kartą išbandyta Vilniaus sukurta gyventojų registravimo programėlė, padėsianti operatyviai valdyti gyventojų laikinojo perkėlimo, švarinimo kontrolės ir apgyvendinimo procesą. Pratybų metu ekspertai vertins savivaldybės Operacijų centro darbą, gyventojų surinkimo, švarinimo punkto darbo efektyvumą, kolektyvinės apsaugos statinio, kuriame laikinai būtų apgyvendinami vilniečiai, pasirengimą.

Pratybose Vilnius pasitelks modernias technologijas – dronus, mobiliąją programėlę, informacinius dashboard skydus operacijų centre, vaizdo kameras ir pan.

Bus simuliuojamas gyventojų (pratybose – moksleivių) laikinas perkėlimas. Kitaip, nei realios nelaimės atveju, šių pratybų metu įspėjamosios sirenos nekauks, gyventojams į telefonus nebus siunčiamos žinutės. Dalyvaus keletas ugdymo įstaigų ir visas būrys specialiųjų tarnybų bei įmonių, kurios treniruosis, kaip operatyviai reaguoti ir elgtis branduolinės nelaimės Astravo AE atveju.

Pratybos prasidės Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje, kur bus simuliuojama gyventojų laikinas perkėlimas ir pervežimas į švarinimo (dezaktyvacijos) punktą.

Iš šių punktų autobusai pajudės link Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos autodromo (Mokyklos g. 21, Bukiškio k., Vilniaus r.), kur bus organizuojamas gyventojų švarinimas.

Po švarinimo mokiniai bus vežami į Vilniaus Gabijos gimnaziją, kuri bus naudojama kaip kolektyvinės apsaugos statinys.

Tuo pačiu Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad nutikus blogajam scenarijui, gyventojai bus iškart informuoti sirenomis, trumpaisiais perspėjimo pranešimais į mobiliuosius telefonus, per Lietuvos radiją ir televiziją ir per gelbėjimo tarnybų ir savivaldybių atstovus ten, kur sirenos nėra girdimos. Taip pat gyventojai turėtų prisiminti rekomendacijas dėl kalio jodido naudojimo. Daugiau informacijos apie kalio jodido tablečių vartojimą ir informacijos, kaip tinkamai pasiruošti galimos branduolinės nelaimės atveju, galima rasti specialiuose puslapiuose: jodas.vilnius.lt ir www.lt72.lt/ .

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt