Lietuvoje

2021.10.20 15:41

Vilniaus privačiai gimnazijai leista vykdyti tarptautinio bakalaureato diplomo programą

LRT.lt2021.10.20 15:41

Vyriausybė pritarė, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išduotų sutikimą Vilniaus privačiai gimnazijai vykdyti tarptautinio bakalaureato diplomo programą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos specialistai nustatė, kad gimnazijos pateikti dokumentai atitinka visus reikalavimus, o mokykloje yra sudarytos sąlygos šiai programai vykdyti.

Gimnazijoje mokosi 308 mokiniai, iš jų III–IV gimnazijos klasėse – 28. Tarptautinio bakalaureato klasėse mokiniams bus suteiktos geresnės galimybės išmokti anglų kalbą, tenkinami gabių mokinių mokymosi poreikiai, mokytojai ir mokiniai turės galimybę bendradarbiauti su kitų šalių mokyklų, vykdančių tokio pat pobūdžio programą, mokytojais ir mokiniais.

Tarptautinio bakalaureato diplomo programa – tai 2 metų vidurinio ugdymo (III ir IV gimnazijos klasės) programa, skirta 16–19 metų mokiniams, ji pripažįstama ir vertinama geriausiuose pasaulio universitetuose. Mokiniams, kurie mokosi pagal šią programą, visi dalykai, išskyrus gimtąją kalbą ir užsienio kalbas, dėstomi anglų kalba. Ugdymo programas, paremtas holistiniu principu, rengia ir nuolat atnaujina Tarptautinio bakalaureato organizacija. Baigiantis antriesiems mokymo metams, gegužę, visų šalių tarptautinio bakalaureato klasių mokiniai vienu metu laiko 6 baigiamuosius egzaminus, kurių užduotis parengia Tarptautinio bakalaureato organizacijos Egzaminų ir vertinimų centras.

Dabar tarptautinio bakalaureato diplomo programą Lietuvoje vykdys 11 mokyklų: be Vilniaus privačios gimnazijos, pagal tokią programą dar galima mokytis Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje, Karalienės Mortos mokykloje, Šiaulių Didždvario, Kauno jėzuitų, Kauno Jono Jablonskio, Alytaus šv. Benedikto, Tauragės „Versmės“ gimnazijose, Vilniaus, Klaipėdos ir „Erudito“ licėjuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt