Lietuvoje

2016.10.26 13:59

Nustatė, kada vyriausybei gali būti teikiami nederinti teisės aktų projektai

LRT.lt2016.10.26 13:59

Vyriausybė pritarė teisės aktų pataisoms, įtvirtinančioms jos darbo reglamentavimo pakeitimus, kuriais siekiama įgyvendinti Konstitucinio Teismo nutarimo nuostatas, susijusias su ministrų kabineto darbo reglamento atitiktimi Konstitucijai, pranešama vyriausybės pranešime spaudai.

Atsižvelgiant į tai, vyriausybės įstatymo pataisomis nustatomi konstituciškai pagrįsti išimtiniai atvejai, kai teisės akto projektas, susijęs ne tik su jį parengusios (teikiančios) institucijos, bet ir su kitų institucijų kompetencija, gali būti teikiamas vyriausybei jo nederinant vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka.

Su kitomis institucijomis galės būti nederinamas toks teisės akto projektas, kuris teikiamas karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, ekstremaliosios situacijos metu ar kai juo būtina neatidėliotinai spręsti klausimus, būtinus valstybės karinės gynybos ir kitoms gyvybiškai svarbioms valstybės funkcijoms užtikrinti. Taip pat, jei minėtais atvejais teisės akto projekto nepriėmimas nedelsiant lemtų neigiamų pasekmių valstybės ir visuomenės saugumui ir stabilumui atsiradimą.

Numatyta, kad su kitomis institucijomis galės būti nederinami ir teisės aktų projektai, kuriais siūloma skelbti gedulą.

Vyriausybės įstatymo pataisų projektas bus teikiamas Seimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.