captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nustatė, kada vyriausybei gali būti teikiami nederinti teisės aktų projektai

Vyriausybė pritarė teisės aktų pataisoms, įtvirtinančioms jos darbo reglamentavimo pakeitimus, kuriais siekiama įgyvendinti Konstitucinio Teismo nutarimo nuostatas, susijusias su ministrų kabineto darbo reglamento atitiktimi Konstitucijai, pranešama vyriausybės pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Atsižvelgiant į tai, vyriausybės įstatymo pataisomis nustatomi konstituciškai pagrįsti išimtiniai atvejai, kai teisės akto projektas, susijęs ne tik su jį parengusios (teikiančios) institucijos, bet ir su kitų institucijų kompetencija, gali būti teikiamas vyriausybei jo nederinant vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka.

Su kitomis institucijomis galės būti nederinamas toks teisės akto projektas, kuris teikiamas karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, ekstremaliosios situacijos metu ar kai juo būtina neatidėliotinai spręsti klausimus, būtinus valstybės karinės gynybos ir kitoms gyvybiškai svarbioms valstybės funkcijoms užtikrinti. Taip pat, jei minėtais atvejais teisės akto projekto nepriėmimas nedelsiant lemtų neigiamų pasekmių valstybės ir visuomenės saugumui ir stabilumui atsiradimą.

Numatyta, kad su kitomis institucijomis galės būti nederinami ir teisės aktų projektai, kuriais siūloma skelbti gedulą.

Vyriausybės įstatymo pataisų projektas bus teikiamas Seimui.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...