Lietuvoje

2021.10.20 15:10

Sprendimas dėl mokinių rudens atostogų priimtas – jos ilgės dviem dienomis

atnaujinta 15.38
Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.10.20 15:10

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) apsisprendė dėl mokinių rudens atostogų. Jos šiemet bus dviem dienomis ilgesnės – nuo lapkričio 3 iki 9 dienos imtinai. Lapkričio 10-ąją vaikai grįš į klases. Iki šiol planuota, kad vaikai atostogautų lapkričio 3–5 dienomis.

Atostogos ilginamos siekiant užkirsti kelią koronavirusui plisti. 1–12 klasių mokiniams prieš atostogas bus išdalyti greitieji antigenų savikontrolės testai ir mokiniai galės testus atlikti namuose pagal įprastą testavimo mokykloje grafiką.

„Matant, kokia yra situacija šalyje, ieškoma būdų, kaip mažinti kontaktų. Paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lanko gimines, tad išauga užsikrėtimo pavojus, todėl prašome sąmoningumo, prašome vengti susibūrimų.

Jei kas nors užsikrės, per savaitę išryškės simptomai. Tad motyvas ir yra toks, kad po Vėlinių būtų galima grįžti į klases praėjus inkubaciniam laikotarpiui – septynioms dienoms. Per tą laiką vaikai galės namie atlikti testus, o jei serga, laikinai negrįš į klasę“, – LRT.lt aiškino ŠMSM atstovas Dainoras Lukas.

Kokia sąskaita ilginamos atostogos, ar tai reiškia, kad trumpės vasaros atostogos, D. Lukas kol kas negalėjo atsakyti.

Ministrė Jurgita Šiugždinienė mano, kad sprendimas atostogas pailginti iki septynių dienų yra optimalus. Ji tikra, kad dvi dienos papildomų atostogų nebūtų didelis praradimas ugdymui.

„Kontaktinis ugdymas yra svarbiausia, vaikų emocinė sveikata yra svarbiausia. Esame sutarę, kad sudarysime visas galimybes ir priimsime sprendimus, kad vaikai galėtų mokytis klasėje“, – sakė Jurgita Šiugždinienė.

„Planuojame prieš vaikams išeinant atostogų išdalinti greitųjų antigenų testus, kad namie galėtų tęsti testavimą“, – po Vyriausybės posėdžio sakė J. Šiugždinienė.

Pasak ministrės, šiuo metu mokyklose nustatyta per 500 protrūkių ir per 3 tūkst. vaikų izoliavosi.

Taip pat siūloma neformaliojo ugdymo veiklas nuo lapkričio 3 iki 12 dienos vykdyti nuotoliniu būdu. Jei to nepavyktų užtikrinti, neformaliojo ugdymo veiklos būtų stabdomos.

„Tikėkimės, kad šis sprendimas prisidės prie šiokio tokio grandinių sutraukymo ugdymo įstaigose“, – per Vyriausybės posėdį apie užsikrėtimus mokyklose sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad vaikams nustatomas COVID-19 sudaro apie trečdalį naujų atvejų.

Ragino atsižvelgti ir į latvių padėtį

„Pagrindinis momentas yra tas, kad artėja Vėlinės. Visi žinome, kas vyksta Vėlinių metu, kiek turime judrumo, judėjimo, bendravimo. Taip, svarstome atostogų pailginimą“, – trečiadienį anksčiau, per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį, sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

Ministrė aiškino, kad ilgesnės atostogos, dar priskaičiuojant Vėlinių dienas, leistų sutramdyti koronaviruso plitimą mokyklose.

J. Šiugždinienė pabrėžė, kad derėtų atsižvelgti į kaimynų latvių padėtį. Šioje šalyje dėl koronaviruso skelbiamas karantinas ir įvedamas nuotolinis mokymas.

„Norime išvengti nuotolinio visais būdais. Tam tikras atokvėpis, kad neplatintume viruso, būtų naudingas“, – sakė ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt