Lietuvoje

2021.10.20 12:11

Landsbergis: kovojantys prieš raginimus skiepytis pasisako už tai, kad mirtų kuo daugiau žmonių

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.20 12:11

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, paklaustas apie grupės Seimo narių kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimybių paso, teigė, kad kovodami su raginimais skiepytis, Seimo nariai pasisako už tai, kad mirtų kuo daugiau žmonių.

„Man atrodo, kad žmonės, kovojantys prieš bet kokius skiepijimosi raginimus, iš esmės pasisako už tai, kad kuo daugiau žmonių mirtų. Tai yra tokia labai grubi aplinkybė. Visa tai, ką vakar matėme Seime, Vyriausybės sprendimų nepalaikymai...

Manau, kad tiems žmonėms tenka didelė dalis atsakomybės už kiekvieną mus ir Lietuvą paliekantį neskiepytą žmogų“, – tvirtino konservatorių vedlys G. Landsbergis.

Kaip anksčiau skelbė naujienų agentūra ELTA, 36 Seimo nariai, priklausantys opozicinėms Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), Darbo partijos, Lietuvos regionų ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoms, kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydami ištirti, ar Vyriausybės nutarimas, nustatantis galimybių pasą, neprieštarauja Konstitucijai bei įstatymams.

Seimo narių grupė kreipimesi pažymi, kad galimybių pasas ne tik segreguoja žmones, diskriminuoja atskiras jų grupes, bet ir varžo asmens teises į mokslą, teisę laisvai pasirinkti darbą, susirinkimų teisę, ūkinės veiklos laisvę, teisę gauti paslaugas. Opozicijai kyla klausimų dėl ribojimų proporcingumo bei teisėtumo – žmogaus teises suvaržančios nuostatos yra įtvirtintos Vyriausybės nutarimu, nors Konstitucinis Teismas ne kartą yra pasisakęs, jog tą gali daryti tik įstatymo leidėjas įstatymu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt