Lietuvoje

2021.10.20 11:09

Ministerija: nuotoliniam mokymui reikalinga įranga pasiekia mokyklas, šiuo metu perkama jos dar daugiau

atnaujinta 12.30
Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.10.20 11:09

Kad nuotolinis mokymas, kai tokio prireikia, būtų sklandus, pavasarį buvo užsimota mokykloms nupirkti hibridinio mokymo įrangos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) kancleris Julius Lukošius patikino, kad ši įranga šią savaitę jau pasiekia mokyklas. Mokyklos jos laukė anksčiau, mat, klasėse nustačius COVID-19 atvejų, daliai vaikų ar net visiems tenka mokytis iš namų.

J. Lukošius sakė, kad iš per 1800 vienetų hibridinio mokymo įrangos, kuri buvo nupirkta, kaip kad žadėta pavasarį, į mokyklas šią savaitę išvažiuoja apie 1300 vienetų.

„Likutis atkeliauja lapkričio pirmomis dienomis ir mokyklas pasieks po atostogų. Tuomet turi būti pristatyta viskas, kas buvo numatyta šioje sutartyje“, – patikino kancleris.

Jis sakė, kad vyksta pirkimai ir dėl papildomo kiekio įrangos.

„Taip pat, jei prisimenate, buvo ir kompiuteriai pirkti. Nagrinėjome, daug aptarinėjome, kodėl jie vėluoja ir kur jie yra, tai jų jau yra pristatyta didžioji dalis. Iš 10 tūkstančių liko 1057 vienetai. Jų pristatymas turi įvykti šiandien, rytoj, poryt“, – per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį kalbėjo J. Lukošius.

Seimo narė Vilija Targamadzė sakė, kad yra mokyklų, kuriose vis dėlto kyla bėdų dėl hibridinio mokymo įrangos.

„Bendraujame su mokyklomis, tokių signalų, kad kažkam stigtų, neturime. Net tose vietose, kur buvo labai silpnas internetas, pasirūpinome, kad būtų priimti tam tikri sprendimai, rajonų pakraščiuose, kur žinojome, kad nepasiekia plačiajuostis internetas. Mokyklos turi lėšų tam. Neturėtų būti problemų. Šiuo metu nefiksuojame trūkumo“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ministrė sakė, kad hibridinė įranga nėra tiesiogiai nesusijusi su nuotoliniu mokymu. Jos reikia ir kai vaikams paskiriamas, tarkime, namų ugdymas. Ji patikino, kad įranga perkama ne todėl, kad būtų svarstomas sprendimas įvesti nuotolinį ugdymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt